nahoru

Václav Klaus ml.: Uprchlíky ať si rozebere Šabatová, Špidla, Telička a spol.

Marek Stoniš 27. dubna 2018 • 10:00
Uprchlický tábor nedaleko města Dunkerque - ilustrační snímek
Uprchlický tábor nedaleko města Dunkerque - ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

Napadením pražského číšníka skupinou Nizozemců, sestavováním vlády, Libeňským mostem i stěhováním české ambasády do Jeruzaléma se zabývá pravidelná páteční rubrika poslance ODS Václava Klause ml.

1. Skupina Nizozemců napadla a zbila v pražské restauraci číšníka, jemuž vadilo, že pijí vlastní alkohol. Co se to s tím mírumilovným národem stalo?

Nesoudil bych národ podle sedmi agresívních darebáků. Zajímavá byla diskuse na sociálních sítích, kde se Nizozemci omlouvali, že nešlo o skutečné Nizozemce, a vyjadřovali přání, aby byli pachatelé potrestáni v ČR, neb v Nizozemsku by byli brzy propuštěni coby chráněná minorita a oběť rasismu.

2. Do Česka míří projekt „Uprchlík do každé rodiny“, a to kvůli lepší integraci běženců. Fandíte mu?

Předpokládám, že prvních deset uprchlíků si domů vezme pan Špidla, dalších deset ombudsmanka Šabatová, pak Telička s Niedermayerem, Marksová a spol. Jinak bych projekt zakázal z důvodu „vměšování do vnitřních záležitostí ČR zahraničními zločineckými skupinami“.

3. Kdybyste si měl vybrat mezi vládou ANO–ČSSD/KSČM nebo ANO–SPD/KSČM, na co byste vsadil?

Daleko větší šanci vejít v realitu má ta první možnost. Pokud se ptáte, čemu osobně bych dal přednost – ani jednomu. Z hlediska školství zastupují ČSSD ve školském výboru paní Valachová s panem Staňkem, SPD dva velmi racionální poslanci. Za větší nebezpečí považuji pro české školy první variantu a těžko budeme hledat učitele, který by to viděl opačně.

4. Sledujete dění kolem Libeňského mostu, a jestli ano, tak na které straně barikády jste: Bourat, nebourat?

Jsem z Proseka, další část života prožil v Kobylisích a školu jsem měl v Libni. Tyto čtvrti jsou již pomalu odříznuty uzavírkami ulic, pády mostů a dalším „zklidňováním dopravy“ od města. Takže hlavně ať je most co nejdříve plně funkční, ať už nový, či opravený. Oblast již desítky let potřebuje také most z Bohnic směrem na Ruzyni, aby se dokončil okruh.

5. Prezident Zeman ohlásil přesun českých institucí v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Je to správný diplomatický krok?

Je to krok odvážný a navazuje na velmi nadstandardní vztahy ČR a Izraele. Čistě technicky je normální, aby velvyslanectví bylo v hlavním městě. Co je hlavní město, si má každá země určit sama.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.