nahoru

Václav Klaus ml.: Komunisté místo lidovců? Žádná změna

Marek Stoniš 6. dubna 2018 • 11:00
Vedení KSČM - Ilustrační snímek
Vedení KSČM - Ilustrační snímek
• foto: 
Yan Renelt / Mafra / Profimedia

Jednání o vzniku koaliční vlády, ruský hacker Nikulin nebo uniklá data z Facebooku jsou tématem pravidelné páteční rubriky Václava Klause ml.

1. Jednání o koalici ANO — ČSSD s tichou podporou KSČM sice zatím zkrachovala, ale podobná koalice, jen místo komunistů s lidovci, tuto zemi v minulých čtyřech letech sevřela různými regulacemi, buzerací a sociálním inženýrstvím. Co by se dalo čekat od téhle?

Za prvé myslím, že dohoda o vládě bude ještě bolestivá. Není to jisté. Za druhé záměna komunistů za lidovce nebude žádná změna, snad by jen neprošlo zavření obchodů o nedělích a státních svátcích.

2. K čemu je vlastně dobré zavírat o svátcích obchody?

Neustále snahu lidem určovat, jak žít svoje životy, co kdy dělat/nedělat, nesnáším.

3. Ukazuje se, že celá slavná návštěva Paula Ryana v Poslanecké sněmovně byla vlastně krycím manévrem pro „odvoz“ ruského hackera Nikulina do Spojených států. Necítíte se jako poslanec poněkud podveden?

Jako poslanec jsem vyslechl řeč kongresmana Ryana a minule ji tu komentoval. O akcích tajných služeb a dohod české vlády (či její části) s americkou administrativou o vydávání podezřelých osob jiných států mi není nic známo.

4. Cítíte se ohrožen únikem osobních dat z Facebooku?

Vyrůstal jsem za Brežněva, tak byl člověk zvyklý, že vše veřejné může někdo zneužít.

5. Mezi Spojenými státy a Čínou vypukla obchodní celní válka. Může se nakonec dotknout i nás?

Nejsme ani Čína, ani USA, tak snad ne.

Diskuse ke článku