nahoru

Václav Klaus ml.: Facka na Praze 2? Spíš bych ji čekal od starostky Černochové

Marek Stoniš 2. března 2018 • 10:30
Václav Klaus ml.
Václav Klaus ml.
• foto: 
profimedia.cz

Personální politikou vlády v demisi, zatčením šéfa čínské společnosti CEFC, zvyšováním důchodů i fackou na zastupitelstvu na Praze 2 se zabývá dnešní pravidelná rubrika poslance ODS Václava Klause ml.

1. Na otázku, jestli by vláda v demisi měla odvolávat šéfa GIBS, navíc když je premiér trestně stíhaný, Andrej Babiš odpovídá, že ODS rozkradla miliardy. Neměli byste je tedy vrátit, aby vláda v demisi nedělala podobné nevratné personální kroky?

To je argumentace na úrovni: „Pane, vy jste mi včera porazil autem plot.“ – „No a co, vy jste zase jel v roce 2003 metrem načerno.“

2. V Číně zatkli předsedu představenstva čínské společnosti CEFC a poradce prezidenta Zemana Jie Ťien-minga v Číně vyšetřují kvůli korupci. Může to ohrozit čínské investice v Česku?

Investice CEFC asi ano (o kauze nic nevím), čínské investice určitě nikoli.

3. Jak hodnotíte kauzu zavražděného slovenského novináře Jána Kuciaka?

Jako u všech trestných činů bych byl rád, aby pachatele rychle chytili a potrestali. Dělat z toho politiku je špatně.

4.  Andrej Babiš našel v rozpočtu 21 miliard korun, a rozhodl se tedy zvýšit důchody seniorům nad 85 let. Dá se takovému populismu nějak bránit?

Pokud se peníze daňových poplatníků používají na důchody starým lidem, nemám s tím nejmenší problém, naopak to vítám. Často se bohužel používají na nesmysly a podporu subjektů, které si to nezaslouží.

5. Na zastupitelstvu Prahy 2 vyřešila veřejné urážení z úst radního Richtera místopředsedkyně vaší strany Alexandra Udženija fackou. Respektujete facku jako součást regulérního politického boje?

Spíš bych to čekal od paní starostky Černochové, to je taková milá a impulzivní dáma. Udženija jako mocenský zákulisní hráč se vždy zcela kontroluje, tak mě to překvapilo.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.