nahoru

Václav Klaus ml.: Petičníci proti Dukovi? Nýmandi s udavačskou mentalitou

Marek Stoniš 16. února 2018 • 14:00
Kardinál Dominik Duka
Kardinál Dominik Duka
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

V pravidelné páteční rubrice poslanec ODS Václav Klaus ml. odpovídá mj. na otázky ohledně soudu Andreje Babiše kvůli StB, petici proti kardinálu Dukovi i o sjezdu sociální demokracie, jenž má rozhodnout, zda ČSSD vstoupí do vlády s Andrejem Babišem.

Soudy v mnoha případech dávají za pravdu firmám, které se brání proti likvidaci tzv. zajišťovacími příkazy ze strany finančních správ. Jak by měli být tyto firmy a konkrétní lidé odškodněni?

Státní správa (agilní a čím dál drzejší úřady) zlikviduje člověku firmu, jež často zaměstnává nemálo lidí. No a pak tedy po roce soud rozhodne, že to bylo zcela agresívní a nedůvodné, a daňoví poplatníci mají platit odškodné. To už jsme ale v situaci „všechno špatně“.

Skupina českých levicových aktivistů-křesťanů poslala do Vatikánu dopis žádající papeže, aby českému kardinálu Dukovi neprodlužoval mandát kvůli jeho „hnědnutí“. Skutečně hlava české katolické církve „hnědne“?

Pár nýmandů s udavačskou mentalitou (bohužel tak typickou pro české země) by nestálo za komentář, ale když už se ptáte: Je (komunisty vězněný) Dominik Duka fašistou? Vyzývá věřící k útokům na jiné lidi? Útočí na demokracii? Považuje lidi jiných ras či národů za podřadné? Pokud nikde nenajdete (a to nenajdete) jediné jeho takové slovo — jde o ubohý hanopis.

Sociální demokracie má o víkendu sjezd. Čekáte od něj, že rozhodne o vstupu ČSSD do vlády?

Myslím, že socialisté (Losna i Mažnák) jsou již dávno rozhodnuti, že do vlády chtějí, a to za každou cenu.

Český řidič kamiónů vysoudil na německém soudu dorovnání své mzdy na německou úroveň, což se považuje za precedens pro další řidiče. Dočkáme se německých mezd všichni?

Asi si zpětně podám žalobu k švédskému soudu na dorovnání své učitelské mzdy. Nastupoval jsem za 10 200 Kč hrubého, léta Páně 1993.

Slovenský soud zamítl odvolání českého premiéra ve věci jeho evidence ve svazcích agentů Státní bezpečnosti. Je pro vás jeho spolupráce s StB překážkou pro funkci předsedy vlády?

Já bych byl na takové lidi dost opatrný, bohužel voličům to nikterak nevadilo a Bělobrádek, Kalousek, Filip, Okamura i Fiala získali daleko méně hlasů.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.