nahoru

Václav Klaus ml: Romský tábor v Letech? Hloupost i farizejství

Marek Stoniš 9. února 2018 • 10:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Slavomír Kubeš / Mafra / Profimedia

Na hádky kolem romského pracovního tábora v Letech, novou německou vládu i veganskou stravu ve školkách reaguje v pravidelné páteční rubrice poslanec ODS Václav Klaus ml.

1. Tomio Okamura a jeho strana SPD se dostali pod palbu kritiky kvůli výrokům o romském táboře v Letech. Proč podle vás chystaný památník obětem v Letech stále vyvolává takové emoce?

Je to směs hloupých vyjádření některých poslanců SPD, farizejství a pokrytectví jiných politiků a velmi hloupého a předraženého řešení likvidace zemědělského podniku. Novináři by také měli klást otázky jako: Kdo požádal protektorátní vládu o zřízení pracovního tábora v Letech (za účelem likvidace lesní kalamity)? Kdo do roku 1942 majetkově těžil z otrocké práce internovaných?

2. Ministrem zahraničí nové německé vlády bude pravděpodobně zuřivý zastánce evropské federace Martin Schulz. Nehrozí kvůli němu zhoršení česko-německých vztahů?

U mě ano. Schulz je nebezpečný eurofanatik, socialista a agresívní člověk, pro kterého východoevropské země nic neznamenají.

3. Bývalý hokejový brankář Milan Hnilička a dnešní politik ANO se stal vládním zmocněncem pro sport. Budeme více a lépe sportovat? Nebo jde jen o přesměrování penězotoků do patřičných kapes?

Pan Hnilička je jeden z nových poslanců a člověk, jenž se (na rozdíl od řady poslanců, kteří v životě nepracovali) dokázal i sám uživit. S takovými lidmi vycházím většinou dobře, byť třeba politické přesvědčení máme odlišné. Jak pohne s velmi komplikovaným balíkem dotací do sportu, se nechám překvapit. Věcná diskuse, zjednodušení a nastavení jednoduchých transparentních pravidel jsou však na místě.

4. Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová chce, aby školky povinně podávaly dítěti doma připravenou veganskou stravu, přitom vědecké studie tvrdí, že veganská strava může malým dětem škodit. Má stát nařizovat dětem, co můžou ve školce jíst?

Původní vyhláška (do roku 2016) byla naprosto dostatečná z hlediska pestrosti, výživnosti a zdravotní nezávadnosti. Nová pamlsková vyhláška je již politické zvěrstvo. Snaha nutit školky podávat „ideologickou stravu“ odpovídá působení paní ombudsmannky. Když je někdo fanatik a odmítá jíst „všechno, co vrhá stín“, neměl by tím determinovat nevinné děti.

5. „Klasičtí“ taxikáři chtějí blokovat Prahu kvůli alternativním přepravcům typu Uber. Máte recept na to, jak zabránit, aby se normální občané nestávali rukojmími pro požadavky různých zájmových skupin?

Dodržovat zákony. Uber má normálně platit daně. Taxíky a jejich podmínky mají být obecně zliberalizovány a zjednodušeny. A blokování dopravy by policie neměla tolerovat.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.