Václav Klaus ml.: Rozvrat našich pravidel dorazil těsně za české hranice | Reflex.cz
nahoru

Václav Klaus ml.: Rozvrat našich pravidel dorazil těsně za české hranice

Marek Stoniš2. února 2018 • 12:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Zdravotnímu stavu prezidenta, Čapímu hnízdu i konci krásných děvčat při startech formule 1 se tentokrát věnuje ve své pravidelné rubrice Václav Klaus ml.

1. Prezidentem byl zvolen Miloš Zeman a rázem se stalo hlavním veřejným tématem jeho zdraví. Má být zdravotní stav hlavy státu předmětem veřejného zájmu, nebo je čistě jeho soukromou věcí?

Zdraví bylo tématem i předvolební kampaně a pochopitelně nebylo předností současného prezidenta. V politice fouká, a čím jste výš, tím silněji. Čili každá vaše slabost bude tisíckrát rozebrána, kritizována atd. Prezident se rozhodl kandidovat a voliči ho uznali způsobilým zastávat úřad.

2. Profesor Drahoš uvažuje o založení politické strany. Má šanci?

Pokud se to bude jmenovat Svědci Drahošovi, tak jo. Jinak ne.

3. Dotace na Čapí hnízdo byly vyjmuty z evropských dotací. Souhlasíte s tímto krokem ministerstva financí?

Nesleduji to. Jak jsem uvedl v Parlamentu – tři čtvrtiny evropských dotací jsou zlodějina. Jsem pro nižší daně a výrazné omezení dotací. Pak bude méně korupce. Čapí hnízdo nechť vyšetří policie a rozhodne soud. Tečka. Hlasoval jsem pro vydání obou poslanců spravedlnosti, ovšem ctím presumpci neviny.

Ekonom Vladimír Pikora: Co když se i mistr MMF v předpovědi růstu utnul?

4. Ze startovní čáry formule 1 zmizí krásná děvčata držící nad piloty deštníky nebo slunečníky. Prý jsou v rozporu s moderní dobou. Odkud všude by měla děvčata zmizet?

Hlavně hezká děvčata by měla zmizet z veřejného prostoru, reklamy a tak, ne? Podle těchhle feministicko-genderově pomatených hlav. Ještě že už jsem starý, že jsem si užil kus normálního světa.

5. Německo povolilo muslimskému uprchlíkovi přivézt si v rámci sjednocování rodin do země druhou manželku i s dětmi. Jsme na prahu nové podoby tradičního manželství?

Je to těsně za našimi hranicemi. Rezignace na „naše země, naše pravidla“, rozvrat tradičních evropských hodnot. Braňme se — zejména Dublinu IV a povinnému přerozdělování migrantů.

Bohumil Pečinka: Drahoš mohl vyhrát, ale Zeman podal výkon na hranici svých možností
Prázdné pokladny, náčelníci bez vojska… Mají strany důvod bát se předčasných voleb?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější