nahoru

Václav Klaus ml.: Rozvrat našich pravidel dorazil těsně za české hranice

Marek Stoniš2. února 2018 • 12:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Zdravotnímu stavu prezidenta, Čapímu hnízdu i konci krásných děvčat při startech formule 1 se tentokrát věnuje ve své pravidelné rubrice Václav Klaus ml.

1. Prezidentem byl zvolen Miloš Zeman a rázem se stalo hlavním veřejným tématem jeho zdraví. Má být zdravotní stav hlavy státu předmětem veřejného zájmu, nebo je čistě jeho soukromou věcí?

Zdraví bylo tématem i předvolební kampaně a pochopitelně nebylo předností současného prezidenta. V politice fouká, a čím jste výš, tím silněji. Čili každá vaše slabost bude tisíckrát rozebrána, kritizována atd. Prezident se rozhodl kandidovat a voliči ho uznali způsobilým zastávat úřad.

2. Profesor Drahoš uvažuje o založení politické strany. Má šanci?

Pokud se to bude jmenovat Svědci Drahošovi, tak jo. Jinak ne.

3. Dotace na Čapí hnízdo byly vyjmuty z evropských dotací. Souhlasíte s tímto krokem ministerstva financí?

Nesleduji to. Jak jsem uvedl v Parlamentu – tři čtvrtiny evropských dotací jsou zlodějina. Jsem pro nižší daně a výrazné omezení dotací. Pak bude méně korupce. Čapí hnízdo nechť vyšetří policie a rozhodne soud. Tečka. Hlasoval jsem pro vydání obou poslanců spravedlnosti, ovšem ctím presumpci neviny.

4. Ze startovní čáry formule 1 zmizí krásná děvčata držící nad piloty deštníky nebo slunečníky. Prý jsou v rozporu s moderní dobou. Odkud všude by měla děvčata zmizet?

Hlavně hezká děvčata by měla zmizet z veřejného prostoru, reklamy a tak, ne? Podle těchhle feministicko-genderově pomatených hlav. Ještě že už jsem starý, že jsem si užil kus normálního světa.

5. Německo povolilo muslimskému uprchlíkovi přivézt si v rámci sjednocování rodin do země druhou manželku i s dětmi. Jsme na prahu nové podoby tradičního manželství?

Je to těsně za našimi hranicemi. Rezignace na „naše země, naše pravidla“, rozvrat tradičních evropských hodnot. Braňme se — zejména Dublinu IV a povinnému přerozdělování migrantů.

Diskuse ke článku