nahoru

Václav Klaus ml.: Rozvrat našich pravidel dorazil těsně za české hranice

Marek Stoniš2. února 2018 • 12:00
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

Zdravotnímu stavu prezidenta, Čapímu hnízdu i konci krásných děvčat při startech formule 1 se tentokrát věnuje ve své pravidelné rubrice Václav Klaus ml.

1. Prezidentem byl zvolen Miloš Zeman a rázem se stalo hlavním veřejným tématem jeho zdraví. Má být zdravotní stav hlavy státu předmětem veřejného zájmu, nebo je čistě jeho soukromou věcí?

Zdraví bylo tématem i předvolební kampaně a pochopitelně nebylo předností současného prezidenta. V politice fouká, a čím jste výš, tím silněji. Čili každá vaše slabost bude tisíckrát rozebrána, kritizována atd. Prezident se rozhodl kandidovat a voliči ho uznali způsobilým zastávat úřad.

2. Profesor Drahoš uvažuje o založení politické strany. Má šanci?

Pokud se to bude jmenovat Svědci Drahošovi, tak jo. Jinak ne.

3. Dotace na Čapí hnízdo byly vyjmuty z evropských dotací. Souhlasíte s tímto krokem ministerstva financí?

Nesleduji to. Jak jsem uvedl v Parlamentu – tři čtvrtiny evropských dotací jsou zlodějina. Jsem pro nižší daně a výrazné omezení dotací. Pak bude méně korupce. Čapí hnízdo nechť vyšetří policie a rozhodne soud. Tečka. Hlasoval jsem pro vydání obou poslanců spravedlnosti, ovšem ctím presumpci neviny.

Ekonom Vladimír Pikora: Co když se i mistr MMF v předpovědi růstu utnul?

4. Ze startovní čáry formule 1 zmizí krásná děvčata držící nad piloty deštníky nebo slunečníky. Prý jsou v rozporu s moderní dobou. Odkud všude by měla děvčata zmizet?

Hlavně hezká děvčata by měla zmizet z veřejného prostoru, reklamy a tak, ne? Podle těchhle feministicko-genderově pomatených hlav. Ještě že už jsem starý, že jsem si užil kus normálního světa.

5. Německo povolilo muslimskému uprchlíkovi přivézt si v rámci sjednocování rodin do země druhou manželku i s dětmi. Jsme na prahu nové podoby tradičního manželství?

Je to těsně za našimi hranicemi. Rezignace na „naše země, naše pravidla“, rozvrat tradičních evropských hodnot. Braňme se — zejména Dublinu IV a povinnému přerozdělování migrantů.

Bohumil Pečinka: Drahoš mohl vyhrát, ale Zeman podal výkon na hranici svých možností
Prázdné pokladny, náčelníci bez vojska… Mají strany důvod bát se předčasných voleb?
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,610
21,820
28,740
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější