nahoru

Václav Klaus ml.: Kandidát na prezidenta? Říká si o to Topolánek

Marek Stoniš 3. listopadu 2017 • 14:30
Mirek Topolánek  - ilustrační snímek
Mirek Topolánek - ilustrační snímek
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

Ve své pravidelné rubrice tentokrát Václav Klaus ml. tvrdí, že do Vánoc některé strany, jež dnes odmítají vládnout s Babišem, změní názor. A že o prezidentské křeslo by se mohl ucházet někdejší předseda jeho strany Mirek Topolánek.

1. Co říkáte plánu Andreje Babiše na menšinovou vládu? Může to být jeho definitivní plán?

Myslím, že několik partají si odkomunikovalo povinné první kolečko „s hnutím ANO ne“. A v druhém kole před Vánoci se o místo ve vládě „z důvodu zachování demokracie“ porvou.

2. Co byste poradil člověku, který si chce vsadit, že budete ministrem školství v Babišově vládě?

Ať se vsadí přímo se mnou. Proč cpát peníze Fortuně?

3. Váš senátor Jaroslav Kubera rezignoval na prezidentskou kandidaturu, většina stran svého kandidáta nepostaví. Vzdala se definitivně i ODS?

Myslím, že ne. Svým schizofrenickým vystupováním před a po volbách si o pozici říká současný volič TOP 09 (a bývalý ideový hrobař ODS) pan Topolánek. Tak uvidíme, jak to dopadne.

4. Mají se čeští muži bát, že se také ocitnou v síti celosvětové kampaně #metoo, zaměřené proti sexuálnímu obtěžování? Třeba tak sáhli před patnácti lety kolegyni na koleno...

Bezpochyby to na ně budou nějací „dobráci“ zkoušet. Ale česká společnost je na podobná hovada ještě relativně dost rezistentní.

5. Praha 1 připravila vyhlášku, která bude pokutovat toho, koho přistihne s otevřenou lahví alkoholu, 10 000 korunami. Je to normální?

Na Spojených státech mi přijde ujeté, jak tam houmlesáci schovávají láhve do papírových pytlíků. Zas je asi pravda, že tisíce turistů, dělající si pouliční party na chodníku, musí místní obyvatele dost vytáčet. Ale snad by stačil noční klid klasický.

Diskuse ke článku