nahoru

Václav Klaus ml.: Když exministryně Valachová ječí

Marek Stoniš6. října 2017 • 14:20
Kateřina Valachová.
Kateřina Valachová.
• foto: 
Profimedia.cz

Střetu s ministryní školství, „účtenkovkou“ nebo nezávislostí Katalánska se zabývá v pravidelné rubrice Václav Klaus ml.

V předvolební debatě Blesku jste se tvrdě střetl s exministryní školství Valachovou, která na vás kvůli inkluzi křičela, ať mlčíte. Jaký je to pocit, když na vás křičí žena, ať nemluvíte?


Obecně mi nevadí, když političtí soupeři ztrácejí nervy. Paní Valachovou jsem zažil i ječet na ředitele škol tak, že kolabovaly mikrofony (konference v TOP hotelu Praha). Rozzuřilo ji, že mi tleskali.

Ministerstvo financí spustilo takzvanou účtenkovku, to znamená loterii za peníze lidí, kteří ji většinou nehrají. Jaký to má podle vás celé smysl?

Naučit Čechy udávat obchodníky?
Toto vám přinesla společná vláda Sobotka–Babiš. Když se vám to líbí, volte je dál.

Jak si vysvětlujete, že podle průzkumu veřejného mínění jsou nejdůvěryhodnějšími politiky Stropnický, Okamura a Babiš?


Hnutí ANO je favoritem voleb, tak logicky jejich představitelé mají své příznivce. Okamurovi se daří sbírat protestní hlasy, ale já mu jeho anti-EU rétoriku nevěřím. V minulosti několikrát otočil své názory (nejen na EU).

Co si myslíte jako bývalý ředitel gymnázia: Proč mají děti tak rády poplety typu předsedy pirátů Bartoše (viz další výzkum)?


Těžko říci, už tak třicet pět let nejsem dítě. Uvidíme, co ukážou volby.

Podporujete nezávislost Katalánska?

Katalánska ne, Skotska ano, Doněcku ne, Tibetu ano, Texasu ne (pokud vládne Obama), Texasu ano (pokud vládne Trump), Vlámska ne, Maďarska na EU – ne... Ne, to si dělám legraci z toho, jak někteří mudrcové zastávají ve stejné věci (emancipace regionů) naprosto protichůdná stanoviska – podle politického klíče.

Diskuse ke článku