nahoru

Václav Klaus ml.: Fyzicky nesnáším evropské papaláše

Marek Stoniš 22. září 2017 • 16:30
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker
• foto: 
Profimedia.cz

V pravidelné Pětce dnes Václav Klaus mladší odpovídá mimo jiné na otázky zdražení másla a přiznává, že nesnáší papaláše z Evropské unie. Samozřejmě nevynechá ani blížící se volby do Poslanecké sněmovny.

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker v projevu o stavu Unie prohlásil, že Evropa musí zůstat kontinentem solidarity, kde najdou útočiště ti, kdo je skutečně potřebují. Není to přesně naopak?

Nesnáším tyhle evropské papaláše. Fyzicky.

Předvolební Česko připomíná zemi, která má jediné dva problémy: cenu másla a nízké platy učitelů. Co je podle vás ten opravdu největší problém naší země?

Ztráta národní suverenity (viz například Evropskou unií organizovanou krizi mléka) a rozvrat hodnot ve společnosti (viz třeba demotivaci nejlepších kantorů a ředitelů).

Jedním z volebních témat se jeví být i zestátnění vodovodní sítě kvůli drahé vodě. Byl byste pro?

Jsem z 99,9 % pro soukromý sektor. Jen snad u vody, kde se o vodovodní síť cizokrajný majitel ani moc nestará (Praha), to úplně nechápu.

Když měl volební lídr sociální demokracie Lubomír Zaorálek nehodu, krvácel z hlavy a myslel při tom na Trockého, kterého kdysi zavraždili ranou do hlavy. Svědčí to o něčem?

Chtěl asi říct novinářům něco vtipného. A nepovedlo se mu to.

V Praze vypukl boj klasických taxikářů proti alternativní přepravě Uber. Taxikáři vyhrožují dokonce zablokováním jedné z dopravních tepen. Má tato situace řešení?

Nižší daně. Méně předpisů a regulace pro jakoukoli taxislužbu. Kontrolu lidí, kteří se snaží neplatit žádné daně, což není správné.

Diskuse ke článku