nahoru

Václav Klaus ml.: Drahé máslo? Důsledek evropské politiky

Marek Stoniš 1. září 2017 • 11:20
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

V pravidelné páteční Pětce se dnes Václav Klaus mladší mimo jiné věnuje kauze Pavla Bělobrádka a „chcípajících“ psů, znásilnění polské turistky v italském Rimini a proč v zemědělství funguje víc byrokracie než trh.

Předseda lidovců Bělobrádek tvrdí, že psi neumírají, ale chcípají. Co si o konci psů myslí ODS?

Stejně jako žádný ministr školství nemůže říct ani slovo o tom, že dvouměsíční prázdniny jsou zbytečně dlouhé a ve světě ojedinělé. Tak nikdo, kdo kandiduje, by neměl nadávat malým nevinným štěňátkům. :-)

Zdravotní sestra Věra Marešová, která byla osvobozena z nařčení, že zabila šest pacientů, chce po státu za rok věznění ve vazbě odškodnění pět miliónů korun. Přijde vám to adekvátní?

Pět miliónů za rok života (a asi i více) a převrácený život — je asi adekvátní. Ale podrobnosti o případu neznám. 

Podobná otázka: Statkář, kterému komunisté před pětašedesáti lety zabavili majetek a vyhnali ho z domu, dostal od ministerstva spravedlnosti odškodnění 200 korun. Je to normální?

Po 65 letech se už křivdy napravují těžko. Když vás manželka podvádí dneska, tak se s ní rozvedete. Když se po padesáti letech na zlaté svatbě dozvíte, že váhala mezi Tondou a vámi a ještě se s ním šestkrát sešla — tak to necháte být.

Další Pětky Václava Klaus ml. si přečtěte zde >>>

V italském Rimini muslimové ze severu Afriky znásilnili polskou turistku, jejího přítele zmlátili, a navíc je okradli. Jak byste tento typ multikulturního obohacení nazval?

Závažná kriminalita z kulturně zcela odlišného prostředí. Dárek papalášů Evropské unie a neschopných politiků — lidem na kontinentě.

Vánoce se blíží a množí se informace, že bude nedostatek másla. Měla by vláda řešit jeho vysoké ceny?

Máslo zdražilo meziročně o 44 %. Stojí přes 50 Kč. Když stát uměle sníží jeho cenu — fakt v sámošce nebude. Je to důsledek evropské politiky, kde v zemědělství naprosto nefunguje trh, ale byrokracie, regulace, dotace a ochrana francouzských a jiných „zasloužilých“ farmářů. 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.