nahoru

Václav Klaus ml.: Odkup vepřína v Letech? Nemám rád gesta po 75 letech

Marek Stoniš25. srpna 2017 • 09:25
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek.
• foto: 
Slavomír Kubeš / Mafra / Profimedia

Václav Klaus ml. v pravidelné rubrice pro Reflex tentokrát o ministru Pelikánovi, herci Hrušínském i premiéru Sobotkovi, který jedná s francouzským prezidentem o zvýšení našich platů.

Ministr spravedlnosti Pelikán se pustil do obhajoby svého šéfa Andreje Babiše a tvrdí, že pokud ho Poslanecká sněmovna nyní vydá, po volbách bude mít imunitu znovu. Je správné, když ministr spravedlnosti takto komentuje aktuální trestní kauzu politika, notabene svého předsedy?

Budu se snažit, aby pan Pelikán nebyl ministrem v příští vládě. Nikoli kvůli tomuto komentování. Spíš kvůli jeho postoji k „uprchlické invazi“ a vůbec vedení resortu.

Souhlasíte s hercem Janem Hrušínským, že pokud by Československo bylo v srpnu 1968 členem Evropské unie, byl by to pro nás jen jeden z hezkých letních dnů?

Pokud bychom byli v EU v roce 1633, nemusel by Komenský do exilu. To je asi tak stejná úvaha.

Týden překvapení: Babiš neumí pracovat s počítačem, pornografie neškodí a Trump je kůl…

Vláda odsouhlasila odkup vepřína v Letech, na jehož místě stál v době německé okupace romský pracovní tábor. Souhlasíte?

Nemám rád gesta 75 let zpětně. Když tak to měla odkoupit ta rodina, která vznik pracovního tábora po protektorátní vládě požadovala pro své účely. Nikoli daňoví poplatníci.

Premiér Sobotka se v Rakousku sešel s francouzským prezidentem Macronem. Kdy očekáváte zvýšení mezd českých zaměstnanců francouzských firem?

Každým okamžikem. Vy asi také, ne? :-)

ODS zveřejnila parodii na filmové týdeníky z padesátých let, v níž se kolektivizuje zemědělská půda do Agrofertu apod. Dají se ovšem dnešní lidi ještě děsit dávným komunismem?

Neviděl jsem to, tak to nebudu komentovat.

Jaromír Jágr návštěvou Babišova Čapího hnízda selhal a popřel podstatu jím milovaného…
Národní domobrana má díky akční hrdince Liskové jasno ohledně ženské módy
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější