nahoru

Václav Klaus ml.: Kalousek s Bursíkem zaujmou média. Voliče ne

Marek Stoniš14. července 2017 • 11:00
Martin Bursík, Miroslav Kalousek - ilustrační snímek.
Martin Bursík, Miroslav Kalousek - ilustrační snímek.
• foto: 
Profimedia.cz

K problému se zahalenými muslimkami v pražském akvaparku nebo rozdílnou kvalitou stejných potravin v našich a zahraničních obchodních řetězcích se v pravidelné páteční rubrice vyjadřuje Václav Klaus ml.

Podle posledních informací se začíná drolit volební koalice lidovců a starostů. Neobáváte se o osud případného koaličního spojence?

Člověk se má starat o sebe, pak o svoji rodinu, pak o obec, kde žije, a pak o stát. Nějak mi z toho nevychází, proč bych měl sledovat KDU-ČSL. Mám se starat o náš výsledek v Praze, kde kandiduji.

Zatímco koalice Bělobrádek–Gazdík je v ohrožení, vzniká nové politické spojenectví Kalousek–Bursík. Mohou se stát novou štikou ve stojatých předvolebních vodách?

V médiích určitě. Mezi voliči snad ne.

Bývalý poradce Mirka Topolánka Martin Schmarcz napsal: Kdyby ODS nezakroutila krkem Topolánkovi, Tluchořovi a řadě dalších lidí, tak by se Babiš nedostal do sněmovny. Může mít pravdu?

Komentovat lidi, kteří pracují pro jiné politické strany (jako Schmarcz), je ztráta času. Tři měsíce do voleb nemohu a nebudu komentovat historii ODS, byť si o tom něco myslím. Třeba, že zvyšování daní nebo vládnutí se zelenými rozbilo tradiční volební jádro ODS, a teď to dá dost práce.

Sledujete skandál kolem koupajících se zahalených muslimek v pražském akvaparku?

V životě jsem v akvaparku nebyl. Miluju rybníky, řeky, moře. Tahle kampaň mne tam nenaláká :-) Ale jako má Franta ve vlastní hospodě mít právo rozhodnout, zda se tam kouří, či nikoli, tak má i soukromý vlastník koupaliště právo si dělat se svým podnikem, co uzná za vhodné. Něco jiného jsou školy, nemocnice a veřejná místa.

Máte recept na rozdílnou kvalitu stejných potravin v zahraničních a domácích obchodních řetězcích?

Recept nemám, ale oni nás neberou v ničem jako rovnocenného partnera. Politikou počínaje a salámem konče.

Diskuse ke článku