nahoru

Václav Klaus ml.: Imigranti v Itálii? Nemáme povinnost zachraňovat svět

Marek Stoniš30. června 2017 • 12:35
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší.
• foto: 
Jan Zátorský / Empresa Media / Profimedia

V pravidelné páteční rubrice Václav Klaus ml. mj. odmítá přijímat uprchlíky a vítá právo občanů vlastnit zbraně.

K italským břehům připlulo v posledních dnech deset tisíc uprchlíků. Itálie volá o pomoc, protože už je nemůže zvládnout. Neměli bychom už nějaké uprchlíky přijmout?

Pane redaktore, kolik u vás doma bydlí českých bezdomovců? Pokud žádný, proč kladete takovéto otázky? Nemáme žádnou povinnost spasit celý svět. Navíc u cizinců, kteří nejdou pracovat, ale za sociálním systémem. Musíme se starat o bezpečí našich měst a zachování národní kultury.

Poslanci přijali ústavní novelu o právu občanů na nošení zbraně. Média zaplavily úvahy o tom, že zanedlouho po sobě Češi začnou střílet. Nebojíte se také?

Nebojím. Ve svobodných zemích mohou mít lidé zbraň. V totalitních režimech je má vždy jen vláda.

Podle průzkumů veřejného mínění porazí v druhém kole prezidentské volby Jiří Drahoš Miloše Zemana. Vy nejste fanouškem ani jednoho z nich. Proč ještě pravice nemá žádného reálného kandidáta?

Taky si kladu tuto otázku.

Několik dam z krnovského finančního úřadu se vyfotilo s Andrejem Babišem a čeká je kvůli tomu popotahování kvůli porušení služebního zákona. Neměli mu místo společného focení vyměřit daně za stamilionové zisky z dluhopisů Agrofertu?

Ve služebním zákoně je, že se nesmíte fotit s nadřízeným? Jinak dle toho, co píšou média - pan Babiš mazaně obešel zákon, aby daně nemusel platit. Tak mu je asi těžko vyměří.

Sdružení SPIN Michaela Kocába, Jana Kalvody a spol. zveřejnilo Několik vět 2017, kde mimo jiné vyzývají politické strany, aby zrušily diskriminační pětiprocentní hranici pro vstup do Sněmovny. Souhlasil byste?

U těchhle petentů by asi vždy stačilo jen napsat: "Kocáb, Halík, Šiklová a spol. - petice číslo 74." Zabývat se tím více je pod důstojnost slušného člověka.

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře