nahoru

Václav Klaus ml.: Neomarxistických magorů je všude plno

Marek Stoniš9. června 2017 • 07:00
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší.
• foto: 
Jan Zátorský / Empresa Media / Profimedia

V pravidelné páteční rubrice hovoří Václav Klaus ml. mj. o tom, že po zákazu kožešinových farem můžeme uvažovat o zavření i velkochovů prasat a slepic a že rozhodně nepotřebujeme evropskou armádu.

Premiér Sobotka a předseda Evropské komise Juncker podepsali a vydali v americkém tisku článek o tom, že Evropa potřebuje společnou armádu. Opravdu?

O armádu Evropské unie nestojím, protože právě unijní představitelé ohrožují bezpečnost v Evropě.

Sněmovna posvětila zákaz kožešinových farem. Co dále by ještě mohli poslanci zakázat? Babišovy velkochovy prasat a slepic?

Přesně. Jaký je rozdíl mezi chováním zvířat na kožešiny a chováním zvířat na maso? Žádný, ne?

Po zákazu kouření v restauracích se stalo očekávané — kuřáci se vyvalili na ulice, kde je nahání městská policie a „antikonfliktní týmy“. Jak vrátit situaci do normálního stavu?

Zrušit zákon. Já bych zároveň zrušil všechny zákony z posledních čtyř let. Lidem by se žilo lépe.

Vaše ODS se v průzkumech stává druhou nejsilnější stranou. Je ale důvod ke spokojenosti, máte-li po čtyřech letech v opozici proti nejhorší vládě v dějinách novodobého Česka pouhých 11 procent preferencí?

Důvod ke spokojenosti fakt není. Je potřeba zabrat.

Ve Švýcarsku byl odsouzen k pokutě téměř 100 000 korun muž, který na Facebooku přirovnal ochránce zvířat k antisemitům a rasistům. Je to normální?

Neomarxistických magorů je všude plno. Lidskoprávní a zvířecoprávní... Je načase se zeptat: Lidská práva mají sloužit člověku, nebo člověk lidským právům? Není tady něco špatně v té západní společnosti?Klíčová slova: Václav Klaus mladšíDiskuse ke článku