nahoru

Václav Klaus ml.: Myšlenkových zločinů jsem se již dopustil

21. dubna 2017 • 11:15
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší.
• foto: 
Jan Zátorský / Empresa Media / Profimedia

Je pro Evropu problém výsledek tureckého referenda? Jakou šanci má ve volbách ODS? Na tyto a další otázky odpovídá ve své pravidelné páteční Pětce Václav Klaus mladší.

 

 

Ukazuje se, že velcí bojovníci proti korupci neradi platí daně. Kromě Babiše si před časem kvůli daňovým úlevám pořídil korunové dluhopisy i podnikatel Radim Jančura. Vidíte nějakou souvislost s neochotou platit daně a bojem proti korupci?

Daně mají být nízké a jednoduché. Jinak se jim lidé snaží vyhnout a bohatí lidé jsou více motivovaní a mají více možností, jak to udělat. Když u toho ještě svatouškují o korupci, tak to je zase jiná kapitola.

Naše zákonodárství je obohaceno o „bruselský“ paragraf proti hanobení různých sociálních skupin, tříd, lidí s odlišnou sexuální orientací apod. Nebojíte se, že se ve svých politicky nekorektních názorech dopustíte hanobení?

George Orwell tomu říkal výstižněji „myšlenkový zločin“. Toho jsem se již bezpochyby dopustil.

Souhlasíte s názorem senátora Valenty, aby v rámci zákona o registru smluv musely své smlouvy zveřejňovat i neziskové organizace, které podle něj kážou vodu a pijí víno?

Ano. Buď nikdo, nebo všichni. Já preferuji za a).

ODS v posledních průzkumech volebních preferencí osciluje mezi sedmi a deseti procenty. Jaká je podle vás hranice úspěchu vaší strany ve volbách?

Patnáct procent.

Z Turecka se díky referendu o posílení pravomocí prezidenta stává prezidentská republika. Je pro Evropu turecká ústavní změna něčím problematická?

Jakou Evropu máte na mysli? Kanárské ostrovy? Norsko? Karélii a Ural? Českou republiku? Nebo čím dál agresívnější tureckou menšinu v Německu?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější