nahoru

Václav Klaus ml.: Byty se v Praze nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města

Marek Stoniš24. března 2017 • 07:00
Adriana Krnáčová a Matěj Stropnický.
Adriana Krnáčová a Matěj Stropnický.
• foto: 
Profimedia.cz

Pravidelná páteční rubrika, ve které Václav Klaus ml. odpovídá na otázky šefredaktora časopisu Reflex Marka Stoniše.

1. V den výročí teroristického útoku na letišti v Bruselu zabíjel „osamělý útočník“ v centru Londýna. Máme být klidnější, že jde o osamělé vyšinuté jedince, a ne o teroristy napojené na Islámský stát?

Důvěřujete české vládě, že skutečně odmítá uprchlické kvóty a že dělá vše pro to, aby Praha (na rozdíl od Paříže, Londýna či Berlína) zůstala bezpečným městem? Já ne.

2. Brusel chce harmonizovat finanční a sociální pomoc pro uprchlíky tak, aby byla stejně vysoká ve všech zemích EU. Je správné, aby v Česku dostávali uprchlíci více, než je průměrný starobní důchod?

Tuto otázku snad nemyslíte vážně. Viz výše: Důvěřujete české vládě, že se tomu bude razantně bránit a hájit české zájmy?

3. Donald Trump nepodal před fotografy ruku Angele Merkelové, z čehož vypukla celosvětová aféra. Je Trump skutečně nezdvořák?

Podání ruky je akt přátelství, úcty a zdvořilosti. Asi ty první dva pocity v sobě neměl a převážily.

4. A je nezdvořákem český prezident Zeman, který nejde na pohřeb kardinála Vlka?

Pokud by tam šel, říkali by jiní, že je pokrytec, neboť neměl (lze-li soudit z médií) s kardinálem Vlkem vřelé vztahy. Pohřeb, pokud vím, ještě nebyl — tak bych s případnou kritikou „málo reprezentativní účasti Hradu“ na smutečním aktu vyčkal.

5. Co říkáte nápadu pražské hejtmanky Krnáčové, aby Středočeši nechávali svá auta před Prahou?

A paní Krnáčová podle stejné logiky až někde u Bratislavy? V Praze se nestaví kvůli zeleným fanatikům ve vedení města byty. Ceny bytů i nájmů prudce rostou – o 17 %. V Praze a před Prahou se za paní Krnáčové nepostavilo takřka žádné záchytné parkoviště. Zato máme 37 různých zón parkování.

Diskuse ke článku