nahoru

Václav Klaus ml.: Respekt? Tak ten čte jenom můj právník

Marek Stoniš 10. března 2017 • 07:00
Matematiku si Václav Klaus ml. zamiloval už na střední škole, později ji vystudoval i na vysoké.
Matematiku si Václav Klaus ml. zamiloval už na střední škole, později ji vystudoval i na vysoké.
• foto: 
archiv Blesku

V pravidelné páteční rubrice odpovídá Václav Klaus mladší na aktuální otázky.  

Norské fondy budou příští rok v Česku financovat kampaň proti xenofobii a nenávisti. Slíbila to náměstkyně ministra pro lidská práva. Jsou Češi opravdu tak xenofobní a rasističtí, že je musíme převychovávat norskými penězi?

Budou české fondy financovat v Norsku kampaň proti odebírání dětí z biologických rodin? Kde to jsme, když si tu cizí země provádí vlastní politiku? 

Na obálce týdeníku Respekt jste se objevil se svým otcem. Jak často to za něj v začínající politické kariéře schytáváte?

Respekt čte jenom můj právník, aby sledoval, zda to není za trestněprávní hranou. A tentokrát nic nepsal. Takže vůbec nevím, na co se ptáte.

Kandidát na německého premiéra Martin Schulz znovu pohrozil České republice, že pokud nepřijmeme uprchlíky, nedostaneme z unie další dotace. Jak na takové výhrůžky reagovat?

Český lidovec Herman nedávno uvedl, že jsme skoro 17. spolková země Německa. Tak já to s prominutím vidím jinak. Kde bere ten nedovzdělanec Schulz tu drzost něco vyhrožovat České republice? Jak to, že vláda ani prezident ani parlament nereagují? Schulz má snad i šanci obsadit post kancléře - takže nutno v této souvislosti říci, že posledním kancléřem (pokud mne paměť neklame), který vyhrožoval České republice, byl Adolf Hitler.

Česká národní banka zrychluje utrácení peněz na intervence proti koruně. V lednu utratila za nákup eur bezmála 400 miliard korun, od začátku intervencí to činí 1630 miliard. Rozumíte tomu?

Ne. Nejsem ekonom, ale selským rozumem - jakékoli státní intervence (vůči trhu) jsou vždycky špatně.

Britský obchodní řetězec Marks & Spencer se omluvil za slova „méně práce pro maminku“, která uvedl na etiketě, kterou poukazoval na výhody pevnějšího lemu u dětského oblečení. Neměli by tedy chlapci školou povinní absolvovat kurzy šití?

Já se omlouvám manželce, že úpravy na dětském oblečení dělá ona. Já jsem zas o víkendu nasekal 2 metráky dřeva. U nás to asi takhle zůstane. Sorry jako. 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.