nahoru

Český stát a jeho úředníci by zasloužili důtku!

Marek Stoniš 17. února 2017 • 07:00
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší.
• foto: 
Jan Zátorský / Empresa Media / Profimedia

V nové rubrice, kterou najdete každý pátek ráno na Reflex.cz, odpovídá na aktuální otázky Václav Klaus ml.

1. Evropská unie vyškolí české pedagogy, kteří budou v českých školách coby seniorní vyslanci Evropského parlamentu šířit osvětu o prospěšnosti hodnotách jednotné Evropy. Seniorní vyslanci navíc mají následně také vybrat z řad studentů vhodné adepty pro práci juniorních vyslanců.

Tohle si tak nějak pamatuji z mládí. Soudruzi to jen neměli možná tak dobře graficky vymakané a tak dobře placené. Dělala to soudružka učitelka, co byla „zanícená“. Vhodní adepti se mohli již na škole stát kandidáty KSČ, popřípadě psát spolužákům posudky.

2. Ministr spravedlnosti Pelikán chce nelegálním běžencům, zadrženým na našem území, nabídnout bezplatné právní služby.


Jaké právní služby zajistil český stát třeba českému humanitárnímu pracovníkovi zadrženému v Súdánu (dostal 20 let)? Jaké právní služby zajistil paní Michalákové v Norsku?

3.Ministr pro lidská práva Chvojka chtěl ukončit projekt HateFree, který měl vyvracet stereotypy o menšinách a uprchlících. Nyní ale zjistil, že projekt bude muset „v nějaké podobě“ pokračovat, protože bychom jinak museli vracet peníze do Norských fondů, z nichž byl částečně financován.

Cizí země, která sleduje zcela jiné vlastní zájmy, určuje českou politickou agendu. Utrácení peněz daňových poplatníků. Kdo je zlý a kdo je hodný. Že máme mít radši cizí, než vlastní a podobně. Inferno.

4. Prezident Zeman podepsal „protikuřácký zákon.“

Bohatí lidé a poslanci, kteří již deset let chodí do nekuřáckých hospod, aby si neponičili oblek – určují Jardovi na vesnici, jestli se v jeho hospodě (kam chodí chlapi na pivo a cigárko) má kouřit nebo ne. Tuto věc musí určit jen majitel restaurace. Je to jeho podnik, kam můžete jít nebo nejít.

5. „Chcete mít tarify mobilních telefonů jako v Polsku? Jeďte do Polska“, poradil českým zákazníkům náměstek ministra průmyslu Jana Mládka Lubomír Bokštefl. Ministr mu za to dal důtku.


Konečně otázka, na kterou jsem fakt expert, protože ředitelských a třídních důtek jsem rozdal za život požehnaně... V tomto případě bych dal důtku náměstkovi, ministrovi, premiérovi, gigantickým korporacím, kteří vyjednávají s vládami, a vůbec ekonomice, kde nevládne trh, ale úředníci.
Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.