nahoru

Tak slaví bronz rychlobruslařka Karolína Erbanová. Je to zázrak, o vše se stará sama, je i svojí manažerkou

Viliam Buchert21. února 2018 • 15:03
Tak slaví bronz rychlobruslařka Karolína Erbanová. Je to zázrak, o vše se stará sama, je i svojí manažerkou
foto: ČOV/Jan Malý

Bronzová olympijská medaile rychlobruslařky Karolíny Erbanové v závodě na 500 metrů se dá považovat za zázrak. Rodačka z Vrchlabí se totiž zcela zásadně vymyká všemu, co si lze v současném vrcholovém sportu představit. Sama si sháněla peníze na přípravu, sama si dělá i manažerku a žije v Nizozemsku, kde se dlouhodobě připravuje. „Jsem tak trochu i oranžová,“ říká k tomu Erbanová a naráží na barvu, kterou se Nizozemci prezentují.

Karolína Erbanová odešla před čtyřmi lety do Nizozemska, aby mohla lépe v tamních vynikajících podmínkách (rychlobruslení je v této zemi národním sportem) rozvíjet své sprinterské schopnosti. A neměla to vždy jednoduché. Na cestu si sbalila pouze dvě tašky a brusle. Dnes je z ní olympijská medailistka.

Jistou dobu to dokonce vypadalo s její kariérou všelijak, protože peníze na trénink a pobyt v Nizozemsku docházely. Nakonec se jí podařilo sehnat sponzora, který situaci zachránil. Karolína si dokonce dělá sama i manažerku, vyřizuje e-maily, telefony a faktury, které s její přípravou souvisejí. To je v dnešním vrcholovém sportu něco naprosto neobvyklého.

Podívejte se na fotografie, jak slavila v úterý v Českém domě v jihokorejském Kangnungu svoji medaili.

Pořadí zemí podle získaných medailí >>>

A kdo hraje z Čechů o další medaile? >>>

Tabulka s kompletním programem ZOH 2018 >>>

Hokejový program na ZOH 2018 >>>

Diskuse ke článku