nahoru

Říkám demonstrantům, ať pořádně drží transparent, a najednou jsem na Václaváku, vzpomíná dirigent Pešek

Martin Bartkovský 15. listopadu 2019 • 14:40
Video se připravuje ...
Dirigent Libor Pešek - vzpomínka na listopad 1989
• video: 
Martin Bartkovský

Kuriózní vzpomínku na revoluční listopad roku 1989 má světoznámý český dirigent Libor Pešek. Muž, kterého ocenila královna titulem rytíř komandér Řádu britského impéria, se do jedné z demonstrací připletl veselým omylem. Poslechněte si jeho historku ve videu v úvodu článku.

Libor Pešek je na poli vážné hudby světovou superstar. Dirigent, který začínal v Severočeské filharmonii v Teplicích, se postupně vypracoval v šéfdirigenta a uměleckého ředitele Královského filharmonického orchestru v Liverpoolu. Nejen za to ho ocenila britská královna titulem KBE, a kdyby byl rodilým Britem, oslovovali bychom ho sire.

I přes všechny tyto pocty si i v 86 letech zachovává humor a nadhled. Ve vzpomínce na revoluční listopad 1989 nezabředává do patosu, ale vytahuje úsměvnou vzpomínku, jak se omylem zapojil do studentské demonstrace. Podívejte se na video v úvodu článku.

Libor Pešek je součástí unikátního projektu Moje svoboda, o které se více dočtete zde >>>

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře