nahoru

Zanzibar není jen o slunných plážích. Co takhle zažít divočinu a vyšlápnout si Kilimandžáro?

Prezentace klienta 17. února 2020 • 00:00
Zanzibar není jen o slunných plážích.
Zanzibar není jen o slunných plážích.
• foto: 
dotFOX

Už máte dost pracovního shonu a stresu? Vyrazte si užít pohodu na bílé písčité pláže Zanzibaru. Lenošení, opalování i potápění bude vaší každodenní náplní, ochuzeni nebudete ani o ochutnávání místních specialit a pití výtečných drinků. Pokud vás ale relax omrzí, můžete se vydat za poznáním samotného ostrova nebo na návštěvu do sousední Tanzanie.

Dovolená na Zanzibaru nabízí luxusní zážitek, který je umocněn krásnými pohádkovými plážemi, moderními hotely, prvotřídním servisem a all inclusive službami. Na ostrově můžete strávit týden pohody a odpočinku, stejně tak se ale můžete vydat za poznáním a zažít pořádné dobrodružství.

Samotný Zanzibar láká k návštěvě Kamenného města, Sultánského paláce, bývalé rybářské vesničky Kizimkazi, pralese Jozani, obřího akvária Mnarani a zoologické zahrady Cheetah’s Rock. Byla by ale škoda nevyužít skvělé možnosti a nevyrazit i do nedaleké Tanzanie, největšího klenotu Afriky.

Nenechte si ujít divočinu, Viktoriino jezero a výšlap na Kilimandžáro

V Tanzanii na vás čeká nefalšovaná divočina, kterou můžete na vlastní kůži okusit v národním parku Serengeti, kde se setkáte tváří v tvář se smečkou lvů, pakoňů, gazel, hrochů, krokodýlů i zeber. Nejnavštěvovanější africké safari je skutečným skvostem, z něhož budete čerpat vzpomínky ještě hodně dlouho.

Měna na Zanzibaru i v Tanzanii je stejná, a to tanzanský šilink, což oceníte při výletech s místními. Rozhodně si nenechte ujít ani prohlídku dalšího národního parku Ngorongoro, který je považován za osmý div světa. V blízkosti 19 kilometrů širokého kráteru vzniklého explozí sopky uvidíte plameňáky, supy, orly i úchvatné jezero Magadi.

Druhé největší jezero na světě je pak Viktoriino jezero s rozlohou 70 000 km2, to však není jediné „nej“ v Tanzanii. Aktivní turisty jistě nadchne i možnost výstupu na nejvyšší horu Afriky Kilimandžáro, zdolání vrcholku vysokého 5 895 m n. m. pokořuje v poslední době čím dál více lidí.

Bez pasu a platného víza se na Zanzibar nedostanete

Z Prahy se na Zanzibar a ani do Tanzanie přímým letem nedostanete, je nutné počítat alespoň s jedním přestupem. Pokud ale zvolíte vhodné aerolinky místo 20hodinového letu, vás bude čekat sotva 15hodinový.

Pro vstup na obě území je potřeba cestovní pas platný alespoň šest měsíců od data vstup do země a neobejdete se také bez víza. I přestože nejsou pro Zanzibar a ani Tanzanii povinná žádná speciální očkování, pro klidnou dovolenou je doporučována žlutá zimnice, břišní tyfus a hepatitida A, a to především pro turisty, kteří si nechtějí užívat jen slunných pláží a místních specialit v podobě pečeného banánu a ananasu či rybích karbanátků kořeněných hřebíčkem, ale plánují vyrazit i do divočiny.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země