nahoru

Kino Brasil 2019. Přijďte na festival brazilských filmů!

Prezentace klienta 1. listopadu 2019 • 16:30
Kino Brasil 2019. Přijďte na festival brazilských filmů!
foto: Kino Brasil

I v letošním roce bude letenské kino Bio Oko hostit čtyřdenní festival brazilského filmu Kino Brasil 2019. Již šestý ročník úspěšného festivalu proběhne ve dnech 31. října až 3. listopadu a nabídne pražským divákům šest kritikou oceňovaných brazilských snímků. V kině bude připraven také zajímavý brazilský doprovodný program.

Poslední měsíce byly v Brazílii divoké. Ve víru bouřlivých událostí se ocitl nejeden indián, fotbalová fanynka, úřednice i politik, bubenice i tanečník. Filmaři vypustili do světa obdivuhodné snímky a zazářili na proslulých festivalech. Nejnovější filmová úroda může rezonovat zprávami z tropů, které se staly stálicemi mezi tématy nejen u českých stolů. Ovšem najdeme v ní i klíče k čistému potěšení z filmového řemesla. Krušné časy plodí naléhavé snímky. Divočina ve filmu, řeč divočiny v obrazech. Džungle velkoměsta a divoký rytmus. A samozřejmě film o divočině. Vítejte na Kinu Brasil.

Mezi vybranými filmy je i lehce psychedelický novodobý western nesoucí prvky magického realismu a sci-fi – Bacurau – z dílny režisérů Klebera Mendonçy Filha a Juliana Dornellese. Snímek získal mimo jiné Cenu poroty na letošním festivalu v Cannes. Své premiéry právě uvádí po celém světě, a na Kinu Brasil bude ta pražská. Na festivalu bude mít svou distribuční předpremiéru také film Boží láska - vášnivé drama z blízké budoucnosti režiséra Gabriela Mascara, který ostře kritizuje směřování Brazilské politiky a společnosti.

„Ústřední téma pro letošní ročník Kina Brasil jsme zvolili dlouho předtím, než média přinesla nešťastné zprávy z Amazonie. Podobně jako ve filmech, které přinášíme, se kritický pohled naskýtá až ve světle současných událostí. Pod pojmem divočina v brazilských souvislostech nevidíme jen prales, ekologickou výzvu a situaci původních obyvatel. Přijde nám na mysl také městská džungle stále více se rozpínajících metropolí, nebo divoké zvraty posledních let ve společenském, lidskoprávním a politickém kontextu, kdy jdou pravidla stranou. Nevyhneme se ani divokosti mezi lidmi a uvnitř člověka obecně. To vše se nám, myslím, podařilo výběrem filmů postihnout. A vesměs se jedná o skvělé a oceňované snímky,“ říká k výběru snímků dramaturgyně festivalu Kino Brasil Gabriela Šmaiclová.

Kromě filmů, ve kterých se bude prolínat téma divočiny, se můžete i letos těšit na tematický minikurz portugalštiny, program pro děti a také brazilské občerstvení. Filmovou atmosféru sobotního večera doplní i tradiční afterparty.

O festivalu Kino Brasil

Za projektem Kino Brasil stojí spolek Saudades z. s. sdružující nadšence, kteří se zamilovali do Brazílie. Již šestým rokem sledujeme brazilskou kinematografii a vybíráme velmi pečlivě to nejzajímavější, co během prvních listopadových dní promítneme v Biu Oko. Filmy se snažíme prezentovat v širším kontextu brazilské kultury, gastronomie i politicko-ekonomické situace. I proto je tématem letošního ročníku divočina, do které vás srdečně zveme.

Více informací najdete na festivalovém webu a na festivalovém facebooku.Klíčová slova: festival, film, Praha, divočina, BrazílieDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země