nahoru

Je libo sluncem zalitá Florida, nebo dobrodružná Aljaška? Zvládněte v USA obojí

Prezentace klienta 16. září 2019 • 00:00
• foto: 
dotfox

Konečně nastal ten správný čas a vy začínáte plánovat dovolenou v Americe? Nevíte ale, zda se vydat za poznáním mrazivé a dobrodružné Aljašky nebo slunečné a zábavné Floridy? Když už se vydáváte na Západ, pak nedělejte kompromisy a nezůstávejte jen na jednom místě.

Na Floridu za zábavou a sluncem. Zklamaní jistě nebudete

Florida je pro Čechy poměrně dobře dostupná, a to díky mnoha charterovým letům. Není divu, že řada evropských turistů začíná dovolenou právě na Floridě. Stát na jihovýchodě USA je moderním zábavním centrem, které láká na krásné pláže, oblíbené outlety a nespočet zajímavých turistických míst, kde si na své přijde každý.

Park SeaWorld nabízí úchvatné show s kosatkami a delfíny, Universal Studios vás vtáhnou do filmového světa, v Kennedyho vesmírném středisku uvidíte nejen raketoplán Atlantis, v Národním parku Everglades se setkáte tváří v tvář s aligátory a v Miami Beach nasajete pravou floridskou atmosféru. Navštívit Floridu se skutečně vyplatí, avšak vězte, že tohle je jen malý výčet toho, co vás ve Slunečném státě, jak se zemi přezdívá, čeká.

Aljaška je drsná a krásná zároveň. Zažijte nezapomenutelnou dovolenou

Jakmile budete mít sluníčka dost, můžete se vydat do největšího státu USA, kterým je Aljaška. Ta láká na drsné přírodní krásy, které rozhodně stojí za vidění. Každý průvodce pro Aljašku vás bude posílat do celé řady národních parků. I přestože si nebudete nejspíš umět vybrat, špatnou volbu určitě neuděláte, všechny vás uchvátí, a to ať už vyrazíte do Národního parku Denali, Gates of the Arctic, Katmai, Kobuk Valley, Lake Clark nebo Glacier Bay.

Úchvatnou podívanou nabízí také ledovce Tracy Arm a Mendenhall Glacier a nezapomenutelným zážitkem na Aljašce pro vás bude i podívaná na ledního medvěda nebo rýžování zlata. Zažijete dovolenou, na kterou budete hodně dlouho vzpomínat a kterou jen tak něco dalšího nepřekoná.

Jak se dostat z Floridy na Aljašku?

Spojené státy jsou skutečně rozlehlé, avšak Floridu a Aljašku od sebe nedělí jen tisíce kilometrů, ale také Kanada. Dostat se tak z Floridy na Aljašku dá trochu zabrat. Co se pohodlí týká, pak na plné čáře vede letadlo, oblíbeným prostředkem je ale i loď. Pokud však chcete zažít pořádné dobrodružství, vydejte se na sever USA po Alaska Highway. Tato magistrála spojuje Dawson Creek v Kanadě s Delta Junction v USA.

Amerika je snem mnohých, ten, kdo si ho splní, pak obvykle jednou návštěvou nekončí. Nezoufejte tak, pokud nestihnete to či ono, aspoň budete mít o důvod víc se do USA vydat znovu. Nejen Florida a Aljaška totiž stojí za navštívení, nezapomenutelné zážitky si přivezete i z New Yorku, Washingtonu, D. C., Havajských ostrovů, Los Angeles, Las Vegas nebo třeba Philadelphie.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země