nahoru

Jeďte do Caorle nejen za nejlepší italskou zmrzlinou

Prezentace klienta 3. června 2019 • 00:00
• foto: 
Shutterstock

Historické městečko Caorle je bývalá rybářská vesnička a nyní velmi oblíbené italské letovisko pro letní dovolenou. Nachází se 70 km severovýchodně od Benátek a je velice dobře dostupné z České republiky. Pyšní se malebným historickým centrem s typickými barevnými domky, úzkými uličkami plnými obchodů, pizzerií a kaváren.

Místní pláže jsou široké, tvořené jemným pískem a vyznačují se pozvolným vstupem do moře. Jsou tak ideální zejména pro rodiny s dětmi. Nachází se zde dvě hlavní pláže Levante a Ponente. Caorle přitahuje množství návštěvníků nejen díky plážím se zlatavým pískem, ale také širokým možnostem sportovního i kulturního vyžití, tradičním rybím trhům a neopakovatelné atmosféře.

Děti budou nadšené

Dovolená v Caorle je ideální pro rodiny s dětmi nejen díky bezpečnému vstupu do moře, ale na plážích naleznete množství skluzavek, prolézaček a nejlepší italskou zmrzlinu. Hlavním lákadlem pro všechny děti je skvělý aquapark Aquafollie, který leží jen pár kroků od centra Caorle. K vyžití nabízí obří skluzavky a tobogány, divokou řeku, whirlpool, ale také bazén se skluzavkami i pro ty nejmenší.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Připraveny jsou animační programy, trampolíny, bazén s balonky, nebo třeba lekce spinningu a aqua aerobic.  A pokud stejný den ukážete vstupenku do aquaparku ve vedlejším dětském skákacím centru Gomma Magica, dostanete slevu 2 € z ceny vstupného. Vedle aquaparku se také nachází lunapark s atrakcemi pro malé i velké.

Ráj pro sportovce

Díky bohaté síti cyklostezek je Caorle ideální pro aktivní dovolenou. Udělejte si celodenní výlet na kole, které se dá půjčit na místě. Půjčovny se neomezují jen na kola, zvolit můžete taky in-line brusle, pro které jsou místní cyklostezky jako dělané. Všechny běžecké nadšence zaujme 15 km dlouhá promenáda podél pobřeží. Vždyť co může být lepšího než se jít po ránu proběhnout na svěžím mořském vzduchu. Na dovolené v Caorle si můžete zahrát také tenis, volejbal, fotbal nebo třeba golf.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Více tváří Caorle

Řeka Livenza odděluje historické Caorle od části Porto Santa Margherita, která patří k největším přístavům jachet a plachetnic severního Jadranu. Je menší a klidnější, najdete v ní však dostatek obchodů, restaurací i sportovního zázemí. V této části se nachází zejména rezidence a apartmánové domy, které poskytují kvalitní ubytování za příznivé ceny. Pláže nejsou přeplněné ani v nejrušnějších letních měsících.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Za Porto Santa Margherita se nachází nově vybudovaná část Lido Altanea, která je vzdálená asi 8 km od centra Caorle. Během svého pobytu můžete navštívit obchody, bary a restaurace nebo využít četných možností sportovního vyžití. Tato část nabízí ubytování v krásných a moderních prázdninových komplexech, kterým se říká villaggio. Zahrady, bazény, prolézačky a vláček, který po letovisku jezdí, dělají z Lido Altanea ideální destinaci pro krásnou rodinnou dovolenou v Itálii.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Ať už plánujete vyrazit s rodinou, nebo chcete strávit romantickou dovolenou ve dvou, Caorle vás určitě nezklame. Širokou škálu ubytování za skvělé ceny naleznete na stránkách cestovní kanceláře Ludor. Jejich nabídka obsahuje nejen malebné letovisko Caorle, ale pobyty napříč celou Itálii včetně vnitrozemí i ostrovů.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země