nahoru

Užijte si aktivní léto v Rakousku!

Prezentace klienta 21. května 2019 • 00:00
Koupání v jezeře Hechtsee
Koupání v jezeře Hechtsee
• foto: 
(c) Kufsteinerland-Loewenzahm

Region Kufstein bývá často označován jako „brána do tyrolských Alp“. Stejně pojmenované městečko, které je dominantou tohoto regionu, se rozprostírá nedaleko hranic Rakouska s Německem, přesněji v údolí řeky Inn. Region Kufstein je obklopen majestátním  pohořím Kaisergebirge, díky kterému je vyhledáván nejen turisty a lyžaři, ale také milovníky panenské přírody.

Na co se zde můžete těšit?

Kufstein nabízí širokou nabídku různých sportovních i odpočinkových aktivit. Program pro rekreační sportovce láká stejně jako skvělé výzvy pro profesionály. Pro rodiny s dětmi či pro fanoušky pěší turistiky je zde připravena celá řada možností, jak trávit volný čas – mezi oblíbené činnosti patří například vycházky do panenské přírody, popř. výlety na kolech. V regionu se kříží dvě oblíbené dlouhé cyklostezky - Innská cyklostezka, která vede z Innsbrucku směrem do Bavorska, a Mozartova cyklostezka.

 

Vyjížďka na kole u jezera Thiersee Vyjížďka na kole u jezera ThierseeFoto (c) Kufsteinerland

Kam se vydat na výlet?

Okouzlující turistické stezky v Kaisergebirge neboli v Císařských horách, začínají přímo u německých hranic. Milovníci cyklistiky by si neměli nechat ujít projížďku v malebných údolích podél břehu řeky Innu. Na posledních kilometrech dálnice v údolí Innu před Kufsteinem září na východě Císařské hory (Kaisergebirge), na západě se tyčí majestátní vrchol hory Pendling a uprostřed údolí se pyšně vypíná pevnost Kufstein.

 

Majestátní pevnost Kufstein Majestátní pevnost KufsteinFoto (c) Kufsteinerland-Lolin

Eldorádo pro fanoušky sportu

Region Kufstein je druhým domovem pro milovníky adrenalinových dobrodružství - potápění v neoprenu v soutěsce, jeskynní túra s čelovkou, rafting nebo stand up paddling na řece Inn napříč Kufsteinem. Fitness trasy v regionu vyzývají k tomu, abyste se hýbali a načerpávali sílu. Oblast kolem Kufsteinu je také zemí zaslíbenou cyklistům s referencemi od profesionálů z celého světa. Krátká, strhující stoupání nebo panoramatické trasy s výhledem na vrcholky hor. Můžete si vybrat buď sportovní ježdění na kole do kopce a z kopce nebo poklidné projížďky v krajině.

V údolí Kaisertal na úpatí hor. V pozadí chata Hinterbarenbad. V údolí Kaisertal na úpatí hor. V pozadí chata Hinterbarenbad.Foto (c) Kufsteinerland-Lolin

Více informací o letní dovolené v regionu Kufstein najdete zde

Další užitečné informace o letní dovolené v Rakousku najdete na oficiálních stránkách www.austria.info/cz

 

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země