nahoru

Láká vás Zanzibar? Víme, co na exotickém ostrově zažijete

Prezentace klienta 13. května 2019 • 00:00
• foto: 
www.cklub.cz

Přejete si zažít pravou exotickou dovolenou? Poznat bělostné pláže a okouzlující krásu tropického ostrova? Vychutnat si podmanivou vůni tropických květů a čerstvého koření? Pak navštivte Zanzibar.

Zanzibar je tropické souostroví, nacházející se přibližně čtyřicet kilometrů východně od Tanzanie. Hlavní ostrovem je Zanzibar, svahilsky také Unguja, který doplňuje menší ostrov Pemba. Autonomní stát Zanzibar společně s Tanganikou jsou součástí republiky Tanzanie.

O Zanzibaru se tvrdí, že patří k nejkrásnějším ostrovům na světě. Skutečnost potvrzují bělostné písčité pláže, pestrý podmořský život a doslova rajská příroda. Vše je doplněno přátelskou a uvolněnou atmosférou, která dotváří ideální podmínky pro skvělou letní dovolenou. Díky tomu patří zájezdy na Zanzibar k pravým exotickým zážitkům.

Historické korálové město Stone Town

Exotický ostrov Zanzibar není pouze o nádherných plážích. Ačkoliv ostrov se svou rozlohou 1 658 kmnepatří mezi největší, nabízí mnoho lákavých turistických míst. Jedním z nich je historická městská část Stone Town, která byla v roce 2000 zapsána na seznam UNESCO. Stone Town je součástí hlavního města Zanzibaru. Zajímavostí je, že Stone Town byl postaven z korálových útesů začátkem 19. století. Traduje se, že většina tamních dveří je starší více než 150 let.

Ve čtvrti Stone Town jsou k vidění mešity, arabská pevnost, katedrála i rodný dům Fredieho Mercuryho z legendární kapely Queen. Za návštěvu stojí impozantní tržiště Darajani, kde zakoupíte místní koření, tradiční suvenýry, čerstvé ovoce, grilované ryby a další zboží typické pro Zanzibar. Pro více informací o tamní gastronomii a turistických cílech doporučujeme využít online průvodce pro Zanzibar.

Exkurze za pěstováním koření

Kromě cestovního ruchu je Zanzibar významným producentem koření. Z ostrova se do celého světa vyváží skořice, hřebíček, muškátový oříšek, vanilka či pepř. Místní farmy pořádají pro turisty exkurze, kde uvidíte pěstování rostlin, zpracování koření a zažijete ochutnávku exotického ovoce. Poplatky za exkurze či nákupy koření a suvenýrů doporučujeme platit hotově, neboť platby kartou doprovází nevýhodný kurz. Zjistěte, jak platit na Zanzibaru.

Plavání s delfíny a pozorování podmořského světa

Vedle objevování suchozemských krás, nabízí ostrov jedinečný zážitky z pozorování podmořského života. Korálové útesy, které lemují pobřeží, poskytují úkryt stovkám druhů mořských živočichů. K jejich objevování postačí pouhé šnorchlování. Dechberoucím zážitkem je také plavání s delfíny, které nabízí Doplhin Tour ve vesničce Kizimkazi na jihu ostrova. Na Zanzibaru si tak nejen skvěle odpočinete, ale zároveň nebude trpět nedostatkem aktivit.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země