nahoru

Poznejte letovisko Lignano – Floridu Jadranu

Prezentace klienta 29. dubna 2019 • 00:00
• foto: 
Cestovní kancelář Ludor

Pokud stále váháte, kam letos na letní dovolenou, pak pro vás máme skvělý tip! Objevte kouzlo letoviska Lignano v Itálii, které Ernest Hemingway nazval Floridou Jadranu. Nekonečně dlouhá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře a perfektní vybavenost činí Lignano perlou mezi dovolenkovými destinacemi, a to zejména pro rodiny s dětmi.

Tady se budete bavit

Nechte se unést neopakovatelnou atmosférou tohoto italského letoviska s řadou vyhlášených restaurací, pizzerií, kaváren, diskoték a značkových obchodů. Na každém kroku narazíte na půjčovnu jízdních kol a byla by velká škoda toho nevyužít. Nenáročný terén a 40 km značených cyklotras vás zavede přes Bibione až do Caorle. Nejmenší cestovatelé jistě ocení zábavní parky, dětská hřiště, skvělý aquapark a zoo.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Každý si vybere to své

Lignano se skládá ze tří oblastí – Lignano Sabbiadoro, Lignano Pineta a Lignano Riviera.

Pokud vyhledáváte rušnou atmosféru, je nejlepší volbou Sabbiadoro, naopak jestli preferujete klid a odpočinek uprostřed zeleně, zvolte Lignano Pineta nebo Riviera.

Autem do Itálie 2019: Kudy jet? Kde výhodně natankovat? A jakým termínům se vyhnout? >>>

Sabbiadoro je pulsující částí letoviska Lignano

Na své si přijdete, pokud se na dovolené chcete opravdu bavit. V Sabbiadoro to žije. Vyznačuje se čilým denním i nočním životem. Na pláži naleznete širokou škálu služeb jako animační programy pro děti i dospělé, dětská hřiště, hřiště na plážový volejbal a fotbal. Sportovní nadšenci ocení také Beach Arenu na pláži, kde se pořádají turnaje. V sezóně se zde konají i koncerty a představení.

Podél pláže vede promenáda a cyklostezka, která vybízí k procházkám, jízdě na kole, bruslích nebo k velmi oblíbené jízdě v rikshi. Přímo v srdci Lignano Sabbiadoro, jen pár kroků od pěší zóny, můžete s dětmi navštívit zábavní park Parco Junior, který je vhodný pro menší děti do 10 let. Starší děti i dospělí si spoustu herní zábavy užijí v zábavním centru Big Ben Matic.

Foto Cestovní kancelář Ludor

Část Pineta je jedna velká borovicová oáza

V této klidnější části letoviska Lignano naleznete spoustu ubytování za přijatelnou cenu. Nechybí typická promenáda s obchody a restauracemi. Nachází se zde také známý park Hemingway, který poskytuje prostor pro oddech i sport. Jsou tady dětská hřiště, pořádají se různá vystoupení a zajímavá je i stálá expozice s fotografiemi ze života Ernesta Hemingwaye. Nejen děti budou jistě nadšení z rozsáhlého aquaparku Aquasplash Lignano s množstvím atrakcí a z lunaparku Strabilia.

 

Foto Cestovní kancelář Ludor

Nejzelenější a nejklidnější část – Lignano Riviera

Leží u ústí řeky Tagliamento, která odděluje Lignano od Bibione. Krásné prostředí s typickými borovicovými háji přímo vybízí ke klidné a ničím nerušené relaxaci. K vidění je zoologická zahrada Punta Verde, kde žije přes 150 druhů zvířat. V místě je několik obchodů a restaurací. Ideální dovolená pro všechny, kteří si chtějí odpočinout.

Kde nejlépe zakoupit ubytování v letovisku Lignano?

Opravdu širokou nabídku ubytování v letovisku Lignano naleznete na stránkách cestovní kanceláře Ludor, která se na Itálii přímo specializuje. Pokud chcete ušetřit čas strávený hledáním, vsadit na jistotu a mít se zabezpečením dovolené co nejméně starostí, doporučujeme k zakoupení využít služeb této zkušené cestovní kanceláře.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země