nahoru
Lidé a země | Magická zima v Rakousku

Kdo získal Cenu Lidé a Země udělovanou v rámci soutěže Czech Press Photo 2018?

redakce LaZ 20. listopadu 2018 • 15:03
Kdo získal Cenu Lidé a Země udělovanou v rámci soutěže Czech Press Photo 2018?
foto: Czech Press Photo

Marek Musil, volný fotograf, získal v letošním Czech Press Photo Cenu Lidé a Země. Čtenářům se nejvíce líbila jeho fotografie ze série Dust&Light the Burning Man Collection. Cena čtenářů portálu Reflex a Lidé a Země byla letos udělena podruhé. Soutěž Czech Press Photo vyvrcholí dnes na večer při slavnostním ceremoniálu na Staroměstské radnici v Praze. Ze tří nominovaných v každé kategorii bude ohlášen vítěz, stejně tak bude dnes oznámen vítěz hlavní ceny, autor Fotografie roku.

Marek Musil zaujal čtenáře sérií Dust&Light ze světově známého festivalu Burning Man. Zobrazuje fotky uměleckých instalací, nápaditých alegorických vozů a bláznivých kostýmů i portréty účastníků. Vyschlé jezero v severní Nevadě se každoročně na přelomu srpna a září promění v improvizované městečko Black Rock City, které působí jako z jiného světa. Přitahuje obrovský počet kreativních lidí, kteří jsou ochotni obětovat měsíce práce do krátkodobých instalací, které existují často pouze jediný týden. 

Na druhém místě skončila šéfredaktorka LaZ Lenka Klicperová se sérií Manželky džihádistů z IS a třetí nejoblíbenější fotografii nafotil Martin Divíšek, Deník/EPA, který zpracoval zákulisí baletu Národního divadla.

Vítěz divácké soutěže LaZ získává poukázku v hodnotě 5000 Kč od firmy ELectro World.

redakce LaZ


Klíčová slova: Czech Press Photo, fotografieDiskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země