nahoru

Jezera, tundra i horské štíty aneb 10 nejkrásnějších národních parků Evropy

redakce LaZ 3. října 2018 • 19:00
Jezera, tundra i horské štíty aneb 10 nejkrásnějších národních parků Evropy
foto: Profimedia.cz

Nedotčená příroda národních parků láká k romantickým procházkám i dobrodružnému trekkingu. Které z těch evropských byste neměli vynechat?

Barvy podzimu si nejlépe vychutnáte při túrách po národních parcích. V Česku můžete navštívit celkem čtyři - Krkonošský národní park, Národní park Šumava, Národní park Podyjí a České Švýcarsko. Tím nejstarším je park krkonošský, který byl vyhlášen v roce 1963. Avšak myšlenka chráněných území ve světě je daleko starší. Prvním národním parkem byl americký Yellowstone, vyhlášený v roce 1872, tedy téměř o sto let dříve. V Evropě jsme si museli počkat až na dvacáté století, konkrétně na rok 1910, kdy byl založen první národní park ve Švédsku.

Dnes je po celém světě celkem 380 národních parků a my jsme vybrali ty, které podle nás stojí za to si projít při cestování po Evropě. Jaké to jsou a zda je mezi nimi i váš favorit, zjistíte v naší fotogalerii:

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země