nahoru

Rafting, túry a wellness: Adrenalin i relax ve Východním Tyrolsku

redakce LaZ 20. září 2018 • 18:00
Rafting, túry a wellness: Adrenalin i relax ve Východním Tyrolsku
foto: Tyrolsko.cz

Našli jsme ideální oblast pro milovníky vysokých hor, trekkingu, ale i vyznavače horských kol a sjíždění divoké vody.

Osttirol, tedy Východní Tyrolsko je místem s nedotčenou přírodou, kde stále ještě nepotkáte žádné velké davy turistů ani o prázdninách. Natož po nich, ač tu momentálně vládne babí léto s teplotami kolem 20 stupňů. Na výlety, ať už pěšky nebo na kole tedy počasí ideální, na koupání ve vyhřívaném bazénu u hotelu též a to, že se na podzim nevykoupete v divoké řece, kterou napájí voda z ledovců, vás mrzet nemusí, neboť i ve třicítkách je do ní rozumné lézt raději v neoprenu.

Turisty si tady každopádně hýčkají po celý rok, hotely a penziony uchvátí pokoji s výhledy na ledovcové štíty a potěší službami jako je wellness, kde si po túře můžete v sauně nahřát rozbolavělé tělo, i skvělou místní kuchyní. A když si budete některý den od chození chtít odpočinout trochu víc, nabízí se procházka uličkami hlavního města regionu, kterým je historický Lienz, nebo návštěva interaktivního muzea přírodního parku v Matrei, kde se bez námahy rozhlédnete až z nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru, ač na něj sami nevyšplháte.

Wellness pobyty pro ženy >>>

Ostatně vysokohorská sedla lze zdolat i na vlastní kůži rychlejším a pohodlnějším způsobem než pěšky. Díky horskému elektrokolu takový výšlap do výšky přes 2000 metrů nad mořem zvládne i rekreační městský cyklista a při cestě nahoru se ještě stihne pokochat nádhernými výhledy do údolí a při sjezdu si pak užije trochu toho adrenalinu.

Ani my jsme si při našem poznávání okolí Lienze, Matrei a Národního parku Hohe Tauern na nudu a  nedostatek aktivit nemohli stěžovat. Akorát speciální podzimní prohlídky parku s průvodci, které se konají v září a říjnu a zaměřené jsou na pozorování ptáků i rostlin, jsme už bohužel nestihli. Na to, co lze tedy ve Východním Tyrolsku zažít, než napadne sníh, se můžete podívat do naší fotogalerie.

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země