Rafting, túry a wellness: Adrenalin i relax ve Východním Tyrolsku | Reflex.cz
nahoru
Lidé a země | Léto v Rakousku

Rafting, túry a wellness: Adrenalin i relax ve Východním Tyrolsku

redakce LaZ20. září 2018 • 18:00
Rafting, túry a wellness: Adrenalin i relax ve Východním Tyrolsku
foto: Tyrolsko.cz

Našli jsme ideální oblast pro milovníky vysokých hor, trekkingu, ale i vyznavače horských kol a sjíždění divoké vody.

Osttirol, tedy Východní Tyrolsko je místem s nedotčenou přírodou, kde stále ještě nepotkáte žádné velké davy turistů ani o prázdninách. Natož po nich, ač tu momentálně vládne babí léto s teplotami kolem 20 stupňů. Na výlety, ať už pěšky nebo na kole tedy počasí ideální, na koupání ve vyhřívaném bazénu u hotelu též a to, že se na podzim nevykoupete v divoké řece, kterou napájí voda z ledovců, vás mrzet nemusí, neboť i ve třicítkách je do ní rozumné lézt raději v neoprenu.

Turisty si tady každopádně hýčkají po celý rok, hotely a penziony uchvátí pokoji s výhledy na ledovcové štíty a potěší službami jako je wellness, kde si po túře můžete v sauně nahřát rozbolavělé tělo, i skvělou místní kuchyní. A když si budete některý den od chození chtít odpočinout trochu víc, nabízí se procházka uličkami hlavního města regionu, kterým je historický Lienz, nebo návštěva interaktivního muzea přírodního parku v Matrei, kde se bez námahy rozhlédnete až z nejvyššího vrcholu Rakouska Grossglockneru, ač na něj sami nevyšplháte.

Wellness pobyty pro ženy >>>

Sezona ještě nekončí. Přinášíme vám 10 skvělých tipů na prodloužený víkend v ČR

Ostatně vysokohorská sedla lze zdolat i na vlastní kůži rychlejším a pohodlnějším způsobem než pěšky. Díky horskému elektrokolu takový výšlap do výšky přes 2000 metrů nad mořem zvládne i rekreační městský cyklista a při cestě nahoru se ještě stihne pokochat nádhernými výhledy do údolí a při sjezdu si pak užije trochu toho adrenalinu.

Ani my jsme si při našem poznávání okolí Lienze, Matrei a Národního parku Hohe Tauern na nudu a  nedostatek aktivit nemohli stěžovat. Akorát speciální podzimní prohlídky parku s průvodci, které se konají v září a říjnu a zaměřené jsou na pozorování ptáků i rostlin, jsme už bohužel nestihli. Na to, co lze tedy ve Východním Tyrolsku zažít, než napadne sníh, se můžete podívat do naší fotogalerie.

Špičatý veterán: Osamocený kostel je dominantou tyrolské krajiny již 650 let
Houževnatá národnostní menšina žijící na pomezí Itálie a Rakouska

redakce LaZ
Diskuse ke článku

 

Články odjinud
Starší články Lidé a Země