nahoru

Nabízí Namibie jen pustou krajinu? Nemyslíme si!

Prezentace klienta 17. září 2018 • 00:00
• foto: 
Exclusive tours

Stála jsem v nejpodivnější krajině, jakou jsem kdy viděla. Pahýly stromů trčely ze žlutého jílu a kolem dokola měnily duny barvu podle polohy slunce, v kontrastu s až nepřirozeně modrou oblohou. Měla jsem pocit, že jsem se ocitla v jednom ze surrealistických obrazů malířky Toyen. Takto popisuje svou návštěvu Namibie Zuzana Pozlovská, chief travel designer Exclusive Tours.

Pustá krajina láká na svou jedinečnost

Apokalyptická scenérie v srdci Namibie nese jméno Deadvlei a v překladu znamená mrtvé bažiny. Kdysi dávno tudy tekla řeka Tsauchab, která v období dešťů zalévala své okolí. Pak udeřilo sucho. Tvář krajiny se nenávratně změnila. Pouštní slunce spálilo stromy do černa a proměnilo v mohyly, které tu už téměř tisíc let tiše drží stráž. Namib znamená rozlehlý prostor, a přesně to zemi vystihuje. Je rozsáhlá jako Německo i Francie dohromady a současně patří k nejméně zalidněným státům světa. Pokud si tedy chcete odpočinout od lidí, Namibie je pro vás ideální!

Drsná krajina Namibie si nijak nezadá s její rozmanitostí. Pestrost místní přírody je fascinující, stejně jako přístup místních lidí k jejímu zachování. Drsná krajina Namibie si nijak nezadá s její rozmanitostí. Pestrost místní přírody je fascinující, stejně jako přístup místních lidí k jejímu zachování.Foto Exclusive tours

Viděli jste už na vlastní oči, jak se osvěžuje krokodýl?

Mé první kroky vedly do privátní rezervace Erindi Game Reserve. Nemohla jsem se dočkat až uvidím lvy, slony, žirafy a také přímorožce, tamější národní zvířata. Na safari jsme vyrazili brzy ráno. Jeep po chvíli zastavil na kraji údolí a my jsme posnídali s výhledem na krásné hory. Kochala jsem se majestátností okolních kopců a usrkávala horkou čokoládu. Na místním safari je skvělé to, že se nemusíte držet na vyznačených cestách a sledujete tak všechny obyvatele rezervace bez omezení. Místní lodge je situovaný přímo vedle přírodního napajedla. Osvěžit se postupně přišli sloni, hroši, antilopy, ale i lvi, hyeny a krokodýli!

I když jsem se s králem zvířat setkala už několikrát, naskočí mi vždy husí kůže. I když jsem se s králem zvířat setkala už několikrát, naskočí mi vždy husí kůže.Foto Exclusive tours

Pohled na Duny? Jako bychom přistáli na jiné planetě!

Poté jsme se autem přiblížili k Sossusvlei, dalšímu z fascinujících míst Namibie s největšími písečnými dunami světa. Brána do Sossusvlei se otevírá při východu slunce a cesta vede přes park Sesriem, kde jsme se procházeli úzkým kaňonem, kudy teče v období dešťů řeka. Najednou se krajina kolem změnila a ze země začaly vystupovat duny. Bylo to, jako bychom přistáli na jiné planetě. Všude oranžové kopce písku stvořené větrem a vypálené sluncem, kam oko dohlédlo. 

V Sossusvlei se můžete ubytovat v luxusním &Beyond Sossusvlei Desert Lodge, který je situovaný na pozadí impozantních hor. V Sossusvlei se můžete ubytovat v luxusním &Beyond Sossusvlei Desert Lodge, který je situovaný na pozadí impozantních hor.Foto Exclusive tours

Když na vás zamlaskají Křováci

Naší poslední zastávkou byla privátní rezervace v polopoušti Kalahari a s ní další exkluzivní zážitek. Setkali jsme se s obyvateli kmene San, neboli Křováky. Křováci nesou genetické stopy, které se nevyskytují u žádných jiných lidí na světě. Pravděpodobně také patří k vůbec nejstarším národům. Ti milí a srdeční lidé mluví zvláštním jazykem se specifickými mlaskavkami. A přesto, že jsem jim nerozuměla jediné slovo, pochopila jsem vše, co se nám snažili sdělit. A jak tančí!

Všechno to může znít jako útržek z nějakého dobrodružného románu, ale tento příběh můžete prožít i vy. Nečtěte o zážitcích, žijte je! Ozvěte se travel designerům z Exclusive Tours a nechte si připravit cestu podle vašich chutí.

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země