nahoru

Po stopách Tour de France: Krásy Francie nejen pro milovníky cyklistiky

redakce LaZ 1. srpna 2018 • 17:30
Po stopách Tour de France: Krásy Francie nejen pro milovníky cyklistiky
foto: Profimedia.cz

Jedna z nejsledovanějších sportovních událostí světa s poetickou přezdívkou Stará dáma je za námi, a tak se můžete při svých toulkách po Francii už v klidu a bez davů fanoušků podívat na přírodní i kulturní památky z její letošní trasy.

Letošní stý pátý ročník slavného cyklistického závodu Tour de France byl pro účastníky náročný – šplhali se na vrcholy Alp i Pyrenejí, nechyběly obávané dlažební kostky a celkem peloton ujel 3351 kilometrů.

To první Tour de France, která se jela v roce 1903, byla téměř o tisíc kilometrů kratší. Startovala na předměstí Paříže a zúčastnilo se jí 60 závodníků. Kde se start konal letos a čím je toto místo zajímavé i bez cyklistů se můžete podívat v naší fotogalerii

Ukážeme vám také další místa, kterými peloton projížděl a která stojí za vidění, ač tady už nešlapou do pedálů závodníci Tour de France.

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země