nahoru

5 úchvatných míst Tuniska, která stojí za to vidět

Prezentace klienta 3. července 2018 • 00:00
5 úchvatných míst Tuniska, která stojí za to vidět
foto: ČSOB Pojišťovna, a.s.

Poptávka po zájezdech do Tuniska rok od roku zase stoupá a není se čemu divit. Africká země takřka za humny nabízí turistům jedinečnou šanci, jak okusit arabskou kulturu, vykoupat se v čistém moři a nezkrachovat přitom. Jaká konkrétní místa byste ovšem při návštěvě Tuniska neměli minout? To vám spolu s dalšími super tipy prozradíme v článku.

Tunis

Tunis, hlavní město Tuniska, rozhodně za návštěvu stojí. Jeho asi turisticky nejzajímavější částí je staré město, Medina. S tímto názvem se můžete setkat napříč všemi arabskými zeměmi. Svou medinu má snad každé arabské město. Jako medina se totiž obecně označují staré části arabských měst.

Medina, Staré město Tunisu

Po vkročení do tuniské Mediny na vás okamžitě dýchne nezaměnitelná atmosféra a rozličné vůně, najdete zde mraky trhovců, zajímavé architektonické stavby a rušné uličky nacpané lidmi i stánky k prasknutí. Medinu prý buď milujete, nebo nenávidíte. Do které skupiny budete patřit vy?

Mešita Jama Ez Zitouna

V Tunisu nevynechejte také návštěvu hlavní tuniské mešity Jama Ez Zitouna, neboli mešity Olivovníku. Pokocháte se tu pohledem na překrásné minarety, benátské lustry i místní modlitebnu.

Kartágo

Jestliže vás baví historie a rádi zkoumáte vykopávky a ruiny, vydejte se ještě před Tunisem na jeho předměstí, do Kartága. Toto starověké antické město vás vtáhne do 9. století př. n. l, kdy bylo Kartágo úhlavním nepřítelem Římské republiky. Z architektonických pozůstatků si určitě prohlédněte Antoniovy lázně, divadlo, římské vily nebo chrám sv. Cypriána.

Amfiteátr v El-Jem

Ve východním Tunisku v malém městě El-Jem se ukrývá stejnojmenný amfiteátr, který je třetí největším a zároveň nejzachovalejším svého druhu. Pokud jste navíc viděli film Gladiátor, tak uprostřed amfiteátru se ocitnete na místě jeho natáčení.

Chenini (Tataouine)

Mezi další opravdu pozoruhodná místa v Tunisku patří Chenini. Mezi pozůstatky staré berberské vesnice se vám zde naskytnou přímo dechberoucí výhledy na vyprahlé ruiny vesnice, zbarvené do zlatova. Doporučujeme nechat se zde provést místním průvodcem, cenu si s ním ale domluvte nejlépe předem, aby vás pak ve výsledku nepřekvapila.

Ostrov Djerba

Řadíte se spíše k milovníkům krásných pláží a když se řekne dovolená, vidíte se v luxusním resortu s koktejlem v ruce? Potom vás nadchne ostrov Djerba, který náleží Tunisku. Djerba si své opakovaně se vracející turisty získala bílými písečnými plážemi, azurovým mořem a cenovou dostupností. Ostrov slouží rovněž jako skvělý výchozí bod pro výlet do pouště Sahary, kterou turisté vyhledávají pro jízdu na velbloudech, stanování, ale také kvůli snímku Star Wars, jež se zde natáčel.

Ministerstvo zahraničí vyzývá cestující v Tunisku ke zvýšené opatrnosti

Po teroristických útocích v roce 2015 v muzeu Bardo a v letovisku Sousse jsou sice v Tunisku zesílena bezpečnostní opatření, přesto však ministerstvo zahraničí vybízí turisty cestující do Tuniska ke zvýšené obezřetnosti. Doporučuje vyhnout se oblastem kolem hranic s Alžírskem a Libyí a dále horských guvernátů Kasserine a Kef.

Jedním z kroků k bezproblémové dovolené je také sjednání kvalitního cestovního pojištění. Přemýšlíte, kde si jej sjednat výhodně? Vyzkoušejte ČSOB Pojišťovnu, kde si ho sjednáte online během několika málo minut.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země