nahoru
Lidé a země | Magická zima v Rakousku

Letní dovolená v Rakousku. To je divoká turistika i odpočinek v lázních

Prezentace klienta 11. června 2018 • 16:00
Pohled z horské chaty Olpererhütte
Pohled z horské chaty Olpererhütte
• foto: 
Zillertal Tourismus Becknaphoto

Nezáleží, zda upřednostňujete dobrodružné stanování v horách, procházky městem nebo relax v lázních. Jedno je jasné - k létu patří dovolená. A o té může mít každý jiné představy. Proto je skoro až k neuvěření, že lze najít zemi, která nabízí podmínky, ze kterých si vybere každý. Tou zemí je Rakousko.

Ano, náš jižní soused. Země s o něco větší rozlohou než má Česká republika a o něco méně obyvateli. Země, se kterou nás pojí společná historie, tradice i gastronomie. Říkáte si, proč tedy jezdit na dovolenou zrovna do Rakouska, když toho máme tolik stejného?

Vězte, že i přes nepopiratelnou podobnost obou zemí se přejetím hranic ocitnete v úplně jiném světě. Díky podobnému kulturnímu zázemí si budete s místními obyvateli rozumět i přes případnou jazykovou bariéru. Místní si totiž hostů z Čech váží, těší se na ně a rádi přispějí k tomu, aby se z vašeho pobytu v Rakousku stal nezapomenutelný zážitek.

Pohled na pohoří Rofan během procházky na DalfazalmPohled na pohoří Rofan během procházky na DalfazalmFoto Achensee Tourismus

Není to ovšem jen pohostinnost rakouských hostitelů, která by vás měla nalákat. Největší předností Rakouska je jeho přírodní bohatství. I přesto, že se rozlohou jedná spíše o zemi menší, dokážeme na jeho ploše najít snad všechny přírodní úkazy. Jako první vás pravděpodobně napadnou hory, majestátní Alpy. Ty lákají všechny milovníky pěších túr, stejně tak jako fanoušky cykloturistiky, pro které v Rakousku připraveno na 10.000 kilometrů cyklotras. Už věříte tomu, že za skvělou letní dovolenou nemusíte jezdit daleko?

Cyklistická stezka Solnou komorouCyklistická stezka Solnou komorouFoto Oberösterreich-Tourismus, Erber

Více informací přímo od zdroje získáte na oficiálních webových stránkách Rakouské národní turistické centrály www.austria.info/cz.

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země