nahoru

Krajina z nadhledu: Rozhledny, na které stojí za to se vyšplhat

redakce LaZ 2. dubna 2018 • 11:50
Krajina z nadhledu: Rozhledny, na které stojí za to se vyšplhat
foto: Profimedia.cz

Česko je rozhlednová velmoc s téměř čtyřmi sty vyhlídkovými stavbami. Zaujalo nás devět z nich, které vám představíme v naší fotogalerii.

Začíná turistická sezona, a tak jsme pro vás připravili výběr několika zajímavých rozhleden z celého Česka. Výhledy z nich jsou nezapomenutelné, ale dobrá zpráva pro všechny se závratí je, že na tyto stavby a stavbičky je často pěkný pohled i zdola.

Naší nejstarší rozhlednou je Minaret v Lednicko-valtickém areálu postavený v roce 1802. Zlatá éra budování rozhleden však nastala až počátkem 80. let 19. století a byla spojena s boomem turistiky a zakládáním turistických spolků.

Letošní anketu o nejoblíbenější rozhlednu, kterou pořádá Klub přátel rozhleden, vyhrála naopak vyhlídková stavba velmi moderní – rozhledna na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí, která má tvar šroubovice DNA a byla postavena před pouhými třemi lety.

Na nejzajímavější rozhledny, které stojí za to navštívit, se podívejte do galerie:

redakce LaZ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země