Dobrodruzi, nomádi a poutníci mají sraz - a budou vyprávět. Přijďte na festival Kolem světa! | Reflex.cz
nahoru
Lidé a Země | Řecko 365 dní

Dobrodruzi, nomádi a poutníci mají sraz - a budou vyprávět. Přijďte na festival Kolem světa!

redakce LaZ7. března 2018 • 07:10
Dobrodruzi, nomádi a poutníci mají sraz - a budou vyprávět. Přijďte na festival Kolem světa!
foto: archiv Kolem světa

Přijďte navštívit 16. ročník největšího cestovatelského svátku - Festivalu KOLEM SVĚTA, který se bude konat v Praze 10.-11. března 2018 v PVA EXPO PRAGUE v Letňanech. Nově bude festival doprovodným programem veletrhů a výstav For Caravan, For Boat a For Travel.

Ve čtyřech přednáškových sálech se představí téměř 50 cestovatelů, dobrodruhů, fotografů, digitálních nomádů či poutníků, kteří představí země všech kontinentů v rámci svých komentovaných projekcí. Program obohatí umělecká vystoupení tanečníků z několika zemí světa. Vedle přednášek a tanců si budete moci zakoupit etnické výrobky z Asie, Afriky a Jižní Ameriky nebo cestopisné průvodce. Velkým lákadlem bude možnost i ochutnat speciality orientální či jiné exotické kuchyně.

Programový ředitel festivalu Karel Wolf připravil pestrou mozaiku přednášek a projekcí nejen pro cestovatele a dobrodruhy, ale také pro jachtaře, námořníky a majitele obytných dodávek či karavanů.

V programu se představí digitální nomád Matouš Vinš, který procestoval v obytné dodávce Nový Zéland. Cestovatel a režisér Petr Horký poodhalí tajemství zaniklých civilizací, Martin Úbl představí nejkrásnější treky v Peru, Tomáš Mähring povypráví, jaké jsou možnosti získání práce v Kanadě, kde strávil rok a půl.

Dalšími zajímavými tématy budou Norsko, Island, Mexiko, Írán, Barma, Havaj, Bali, Aljaška, Srí Lanka, Čína, USA, Vietnam, Švýcarsko, Kyrgyzstán, Himálaje, Rusko, atd... Velké ohlasy sbírá i poutník a spisovatel Ladislav Zibura, jehož zábavné projekce jsou stejně úspěšné jako jeho knihy. Na festivalu představí svůj stand-up o cestování po Gruzii a Arménii.

Další atraktivní projekci očekáváme od profesionálního stopaře Tomáše Poláčka, kterému se podařilo projet stopem kolem celého světa. Námořník a kapitán Josef Dvorský nám přiblíží život pod plachtami krásné historické lodi La Grace.

Přesný přehled projekcí najdete na webu festivalu >>>

Za původními obyvateli USA: Tajemná města zmizelých národů
Andrea Bláhová 23. února 2018 • 11:36

Za původními obyvateli USA: Tajemná města zmizelých národů

Za původními obyvateli USA: Hopiové – indiáni z rodu hadů
Soňa Oravcová 23. února 2018 • 13:05

Za původními obyvateli USA: Hopiové – indiáni z rodu hadů

redakce LaZ
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země