nahoru

Krásný rozhled na celou Vídeň: Projeďte se ve vagonu vídeňského kola v jedinečném 360° videu

red22. prosince 2017 • 17:30
Vídeň z ptačí perspektivy
• video: 
Sygic Travel

Zažijte divokou jízdu nad vídeňkým Prátrem a pokochejte se pohledem na jedno z nejkrásnějších měst Evropy z ptačí perspektivy! Stačí, když potáhnete myší a uvidíte Vídeň tak, jak se dá vidět jen ze slavného obřího kola.

Wiener Riesenrad neboli obří kolo ve vídeňském Prátru je jedním ze symbolů města. Z výšky 65 metrů se vám naskytne výhled na celé město. Postaveno bylo anglickým inženýrem Waltrem Bassetem roku 1897 u příležitosti 50. výročí korunovace císaře Františka Josefa. Podobných kol bylo tehdy ve světě více, jen to vídeňské se však dochovalo až do dnešní doby. Na konci druhé světové války zastihl kolo požár, který zapříčinil to, že po rekonstrukci byla zprovozněna už jen pouze polovina z původních třiceti vagónů.

Vídeňské kolo se objevilo v několika hollywoodských filmech, například v „Třetím muži“ s Orsonem Wellsem nebo v dobrodružství Jamese Bonda „Dech života“. Roku 2016 jej proto Evropská filmová akademie zařadila na seznam „Pokladů evropské kinematografie“. Vídeňské kolo je v provozu celoročně, a tak můžete jeho návštěvu spojit například vídeňskými vánočními trhy. Pronajmout si lze i jednotlivé vagony pro večeři, raut nebo třeba svatební obřad.

Více 360° videí najdete v aplikaci Sygic Travel.

red


Klíčová slova: VIDEO, cestování, VídeňDiskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země