nahoru

Výhled na Paříž bez stání ve frontě: rozhlédněte se z Eiffelovy věže v úžasném 360° videu

red17. prosince 2017 • 15:00
Výhled z Eiffelovy věže v Paříži
• video: 
Sygic Travel

Jak vypadá Paříž z ptačí perspektivy?  Co uvidíte, když si vystojíte frontu na vstup na legendární pařížskou dominantu? Nemusíte nikam jezdit, stačí, když potáhnete myší a uvidíte Paříž jako na dlani!

Nejznámější pařížská dominanta Eiffelova věž byla postavena u příležitosti stého výročí velké francouzské revoluce a Světové výstavy v letech 1887 až 1889. Až do roku 1930, kdy byl dostavěn Chrysler Building, byla nejvyšší stavbou světa. Dnes měří včetně antény 324 metrů.

Věž měla původně v Paříži stát jen 20 let do roku 1909. Kvůli své svému významu coby meteorologická stanice a poté rozhlasový a televizní vysílač však byla zachována. Pařížané Eiffelovu věž zprvu nenáviděli. Kritizovala ji široká veřejnost, ale také Guy de Maupassant, Émile Zola nebo Alexander Dumas.

Na Paříž se z Eiffelovky rozhlédnete z třech plošin umístěných ve výšce 57 metrů, 115 metrů a 276 metrů. Nahoru se můžete svést výtahy, které jsou umístěny ve třech nohách věže, zatímco ve čtvrté se skrývá schodiště pro pěší. Při silném větru osciluje Eiffelova věž až 12 centimetrů, zatímco vlivem teplot její výška kolísá až o 18 centimetrů.

Více 360° videí najdete v aplikaci Sygic Travel

red


Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země