nahoru

Benátky na vlastní kůži: Projeďte se v gondole a rozhlédněte se v jedinečném 360° videu

red5. prosince 2017 • 16:30
V gondole po Benátkách
• video: 
Sygic Travel

Zatímco Česko brzy pokryje první sníh, v Benátkách mají o poznání tepleji. Přeneste se na chviličku do benátské laguny a projeďte se s tamním gondoliérem po proslulých kanálech. Stačí popotáhnout myší a máte celou lagunu jako na dlani!

Benátky patří na seznam UNESCO památek a jsou beze sporu jednou znejoblíbenějšch italských destinací. Jejich symbolem jsou dřevěné gondoly, které brázdí kanály města po celý rok. Zatímco dříve jich byly tisíce, dnes je v Benátkách v provozu asi 500 gondol. Ale i to je dost! Kvůli turistům se také upustilo od kabinek s okny a žaluziemi, aby měli ten nejlepší možný výhled na mini ostrůvky, kterých mají Benátky více jak stovku.

Co jste možná nevěděli je to, že velice pravděpodobně bude vaším gondoliérem muž. Až teprve roku 2010 se vesla chopila žena. Giorgia Boscolo se jako první rozhodla nabourat stereotypy a složila těžkou zkoušku, která je k řízení gondoly potřeba. Nikoho zřejmě nepřekvapí, že jejím otcem je zkušený gondoliér. Větší gondoly mají gondoliéry dva. Jednoho na přídi, druhého na zádi.      

A pokud jste někdy slyšeli o tom, že Benátky smrdí, tak vezte, že je to spíš povídačka. Ucitíte nanejvýš slanou vodu.

Více 360° videí z Benátek najdete v aplikaci Sygic Travel >>>

red
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země