nahoru

Umíte držet tuplák? Ověřte si to v Plzni

Andrea Bláhová 14. září 2017 • 15:45
Umíte držet tuplák? Ověřte si to v Plzni
foto: achiv Slunce ve skle

Pivařské dovednosti si o víkendu můžete vyzkoušet v Plzni-Černicích, kde ochutnáte piva sedmdesáti českých i zahraničních minipivovarů. Kdo pivu nehoví, může zajet třeba na sraz starých amerických aut. 

Buchty a loutky dětem

Romantická Kinského zahrada v Praze hostí v sobotu šestnáctého skvělou akci pro děti. Loutkové divadlo Buchty a loutky pořádá už 11. ročník festivalu Buchty a loutky dětem – Pohádková Kinského zahrada. Uvidíte osm představení Buchet a loutek i jejich hosty od nás i ze zahraničí a večer zahraje skupina Zuby nehty. Děti zabavíte v tvůrčích dílnách, loutkovém, herním a čtenářském koutku. Koupit můžete dětské knihy předních českých nakladatelství a atraktivní je tradičně i výměnný bazárek hraček Přines-odnes. Přijďte v sobotu před Národopisné muzeum, které rovněž chystá zajímavé akce.

Ploutvobraní pro milovníky „amerik“

Máte rádi stará americká auta? Líbí se vám jejich zadní „ploutve“? Zajeďte v sobotu šestnáctého do Lužné, do JK Classics – Muzea amerických historických automobilů v Lužné, kam se sjedou jejich šťastní majitelé. Na programu je popíjení zralého burčáku a čerstvého moštu, country kapela, občerstvení v americkém stylu a především krásné americké koráby. Vše vyvrcholí spanilou jízdou!

Hrnčířský jarmark

O tomto víkendu město Kunštát uvítá všechny, kdo mají rádi poctivou a originální práci hrnčířů a keramiků. Na jarmarku bude ke koupi nepřeberné množství hrnčířského zboží a nachystány jsou na celé dny také hudba a divadlo. Kunštát má bohatou hrnčířskou tradici a jeho jarmark se bude konat už počtyřiadvacáté.

Slunce ve skle

Desátý ročník festivalu minipivovarů se bude konat jak jinak než v Plzni. Dvoudenní slavnosti proběhne tento víkend a představí na sedmdesát minipivovarů v Pivovarském dvoře v Černicích. Pijáky čeká nejen bohatá ochutnávka, ale také hudba a soutěže v pivních dovednostech: pití piva, držení tupláků, držení sudů nebo přeskládání pivních přepravek. Prohlédnete si i pivní lázně a ověříte si tak, že pivo prospívá tělu skutečně komplexně!

 

Korálková dílna ve Floriánově huti

V sobotu šestnáctého se ve Floriánově huti v Častolovicích bude korálkovat – šperkovat a zdobit. Chcete svůj originální prstýnek, náramek a náhrdelník? Nebo rovnou celou sadu? Chcete ozdobit sebe nebo vytvořit krásný dárek pro své blízké? Se vším vám zde pomohou a poradí pracovníci Floriánovy huti, založené v roce 1996, která se specializuje na originální výrobu a obnovení starých technik. 

Za Mankou a Rumcajsem

Jičín je tento od 13. o 17. září opět dějištěm multikulturního festivalu nejen pro děti. Čekají na vás tvůrčí dílny, pouliční divadélka, koncerty, jarmark a mnoho dalších atrakcí. V sobotu bude i ohňostroj. Dospělí i děti si mohou zkusit mnoho činností, třeba převléknout stromy do barevných kabátů jednotlivých ročních období, pomalovat chaloupku, vytvořit si mošničku s vůní typickou pro dané roční období nebo si nechat vplést do vlasů jaro, léto, podzim či zimu a nechat si je namalovat na obličej. V zámeckém parku se rozloží skautský tábor, budu tu šlapací motokáry a slaměný hrad, své stanoviště tu bude mít hvězdárna. Zahrajete si badminton a fotbal nebo si zacvrnkáte kuličky. V pohádkovém městě na vás čekají i další aktivity, stačí jen přijet.

 

Andrea Bláhová
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země