nahoru

Jakou pochoutku miloval kníže Schwarzenberg? Prozradí vám to na zámku Hluboká

Andrea Bláhová 24. srpna 2017 • 15:55
Jakou pochoutku miloval kníže Schwarzenberg? Prozradí vám to na zámku Hluboká
foto: archiv zámku Hluboká nad Vltavou

Poslední prázdninový víkend bude ve znamení oslav. Užít si je můžete ve společnosti knížete Schwarzenberga, císaře Karla IV. nebo tajemných templářů. 

Sladké chutě knížete Schwarzenberga

V jakých pokojích žily poslední čtyři generace knížecích majitelů romantického zámku Hluboká? To zjistíte tuto sobotu šestadvacátého v rámci akce Sladký život v salonech a v kuchyni. Návštěva soukromých apartmá posledních majitelů přiblíží jejich životní styl, zázemí pro služebnictvo a také vaření pokrmů nejen v kuchyni, ale i jeho úpravu pro servírování v tzv. přípravně. To vše včetně sladkého překvapení můžete prožít v slavnostně osvětleném a nazdobeném zámku ve výjimečné atmosféře Hradozámecké noci. První vstup je v 19.00, poslední ve 23.00. A jaká že byla oblíbená sladká pochoutka knížete Josefa Adolfa Schwarzenberga? Přece Levantinská pěna – jak chutnala, zjistíte při prohlídce.

Loučení s létem mezi zvířaty

V sobotu se v plzeňské zoo můžete rozloučit s prázdninami. V areálu zoologické i botanické zahrady čekají rodiny s dětmi hry, soutěže a sladké odměny. Tradiční Poslední prázdninová zmrzlina začíná už v deset! V areálu si na vás čekají všechna roztomilá mláďata, která se letos narodila – třeba hříbátko Barona, nosorožčí holčičku nebo mrně dikobraza.

Císař Karel IV. opět v Kadani

Otec vlasti navštívil město Kadaň dvakrát, v letech 1367 a 1374. Na jeho počest a památku této významné události Kadaňští pravidelně pořádají Císařský den. Užít si ho s nimi můžete celou sobotu 26. srpna. Historickou část města zaplní doboví řemeslníci, kejklíři, trhovci, hudebníci, kouzelníci a divadelníci. Ve dvě hodiny odpoledne samozřejmě přijede sám císař s doprovodem, na programu budou rytířské turnaje na koních a pro děti jsou připraveny soutěže. Akce se budou konat na Mírovém náměstí, Kadaňském hradě, ve Smetanových sadech, v ulicích Tyršově a Jana Švermy.

Rýžujte ve Zlatých Horách

Ve slezském městečku Zlaté Hory můžete tento víkend zbohatnout a navíc zvítězit. Koná se tu Mistrovství České a Slovenské republiky v rýžování zlata. Utkají se tu jak zkušení zlatokopové, tak začátečníci, takže šanci má každý, dokonce i děti. Kdo tuto slibnou techniku neovládá, naučí se jí ve škole rýžování, která bude součástí doprovodného programu, spolu s ukázkami dalších řemesel.

Parníkem k soutoku Vltavy a Labe

V neděli 27. můžete z Prahy vyplout směrem na Mělník a poznávat půvaby středočeské krajiny z lodní paluby parníku Vltava. Cestou uvidíte třeba zámek Nelahozeves nebo legendami opředenou horu Říp. Parník vyplouvá v sedm ráno z Rašínova nábřeží, z Mělníka se vrací v půl čtvrté.

Templáři se ukážou ve Vsetíně

V neděli 27. srpna se ve Vsetíně uskuteční již sedmý ročník Templářských slavností. Vsetín je jedním z mála sídel v České republice, která jsou prokazatelně s tímto bojovným rytířským řádem spjata: roku 1308 řád pronajal město Vokovi z Kravař. V rámci slavností uvidíte šermířská, kejklířská a žonglérská představení, užijete si středověkou hudbu i kuchyni a mnohé další. Nebude chybět jarmark, řemeslnické dílny, ukázky dravých ptáků, jízda na koni, ražení minci a archeologický koutek.

 

Andrea Bláhová
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země