nahoru

Top 10 míst v Egyptě, které musíte navštívit

Prezentace klienta 18. srpna 2017 • 00:00
• foto: 
Cestolino

Egypt není jen o teplém počasí a krásném moři. Turistům nabízí i mnoho zajímavých míst, které stojí za to vidět. Pokud plánujete dovolenou v Egyptě, pak rozhodně navštivte Velkou sfingu v Gíze, Saharskou poušť nebo Údolí králů. Proč právě tato místa si nenechat ujít a jaké další egyptské památky stojí za to? 

1.     Pyramidy

Jestliže se chystáte vydat na dovolenou do Egypta, pak nesmíte ze země odjet bez navštívení pyramid, kterých je v Egyptě nespočet. Nejoblíbenějšími jsou ale ty v Gíze, které jsou zařazeny i mezi Sedm divů světa.

2.     Sfinga v Gíze

Dostanete-li se do Gízy, pak si rozhodně nenechte ujít slavnou Sfingu. Socha dlouhá 74 m, široká 19 m a vysoká 21 m je kombinací lidské hlavy a těla lva. Sfinga je největší vytesanou sochou z jednoho kusu kamene a o jejím vzniku se stále vedou spory. Jedni tvrdí, že vznikla před 3 000 lety př. n. l., druzí si myslí, že tu byla už před 15 000 lety př. n. l.

3.     Chrámový komplex v Karnaku

Chrámový komplex v Karnaku se nachází v blízkosti Luxoru, jeho součástí jsou tři hlavní chrámy a několik menších. Egyptský chrámový komplex začal vznikat 1 950 let př. n. l. a na jeho výstavbě se podílelo 10 faraonů.

4.     Chrámy v Abu Simbel

Jestliže vás nadchnou chrámy v Karnaku, pak si nenechte ujít ani ty v Abu Simbel. Jejich zajímavostí je, že vznikly jen kvůli honbě za vyšším egem, kdy faraon Ramssess II. chtěl zapůsobit na svou ženu Nefertari.

5.     Údolí králů

Údolí králů je takzvaným pohřebištěm faraonů a mocných šlechticů, které také musíte vidět. Egyptských památek je opravdu více než dost, vhodné proto je zvolit k ubytování hotely v Hurghadě a do jednotlivých míst vyrážet z jednoho místa.

6.     Káhira

Od památek a pyramid se dostáváme k městům. Hlavním městem Egypta je Káhira, která má také co nabídnout turistům. Za navštívení stojí Káhirská věž, citadela, mešita Mohammeda Aliho a Egyptské muzeum, kde je k vidění maska faraona Tutanchamona.
 
7.     Luxor

Luxoru je přezdíváno jako „největší muzeum pod otevřeným nebem.“ Ve městě najdete Luxorské muzeum, Muzeum mumifikace, Luxorský chrám nebo Memnonovy kolosy. Pokud nechcete, aby vám některá z luxorských památek utekla, pak můžete využít poznávací zájezd do Egypta, díky kterému se dostanete na všechna nejznámější místa nejen Luxoru.

8.     Sahara

Sahara je největší pouští světa, rozkládá se na území o velikosti 9 269 000 km2, téměř totožnou plochu zaujímá například Čína nebo Spojené státy americké. Sahara se rozprostírá na území 10 států a jedním z nich je i Egypt.

9.     Údolí velryb

Údolí velryb se nachází v oblasti Fayoum a jedná se o nejzachovalejší paleontologickou lokalitu na světě. Údolí velryb láká především všechny milovníky evoluce, najdete zde totiž ve zkamenělinách celý příběh vzniku velryb.

10.  Jezero Nasser

Pokud místo moře dáváte přednost jezerům, pak si v Egyptě nenechte ujít jezero Nasser. I přestože se jedná o jezero vytvořené lidmi, přináší dechberoucí podívanou. V okolí jezera najdete tisíce ptáků, lišky, gazely, krokodýli i ještěrky. 

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země