nahoru

Kam o víkendu: Za vůní levandule na Moravu a do Prahy za Šaškem

Andrea Bláhová 29. června 2017 • 14:00
Kam o víkendu: Za vůní levandule na Moravu a do Prahy za Šaškem
foto: archiv Muzea města Brna

Prázdniny jsou tu, tak je pořádně užijte! Zkuste se třeba pro začátek nechat zavřít do kasemat hradu Špilberk nebo se vypravte do kukuřičného bludiště.

Nocování v kasematech 

Odvážní návštěvníci zakusí vězeňský režim a přespí na dřevěných pryčnách v prostoru někdejšího žaláře na hradě Špilberk v Brně již tuto sobotu (kdo nestihne, můžete se sem vypravit i 5. srpna a 15. září). Návštěvníci si na Špilasu nejen schrupnou, ale zkusí si i různé činnosti vězňů. Nesmí se ale divit, že s nimi bude zacházeno jako se skutečnými odsouzenci a v noci je bude čekat i překvapení…

www.spilberk.cz

Levandule z Moravy

Milujete Středozemí? Horko a vůni levandule? Nemusíte jezdit do ciziny, u nás se v malém najde všechno. Na Levandulové farmě v obci Starovičky poblíž Hustopečí a Lednicko-valtického areálu se můžete projít mezi lány levandule lékařské, vidět sklizeň, nakoupit levandulové produkty ruční výroby a posedět v lehátku s výhledem na Pálavské vrchy.

www.levandulezmoravy.cz

Geniální ilustrátor Miroslav Šašek vám ukáže svět

V Praze Bubenči ve Ville Pellé máte o víkendu poslední možnost vidět výstavu světově známého českého ilustrátora Miroslava Šaška. U nás málo známý emigrant je autorem desítek knih pro děti s cestovatelskou tematikou (To je Londýn, To je Paříž, To je Řím, To je Hongkong…), kterými si v zahraničí budoval od 60. let neuvěřitelné renomé.

www.villapelle.cz

Křivoklát obsadí Švédové!

O tomto víkendu můžete být svědky toho, jak švédské vojsko za třicetileté války obsadilo prakticky bez boje hrad Křivoklát. Na dvoudenní výpravné akci vám to předvedou skupiny historického šermu sdružené v Altblau regiment a šermířská skupina Corporal. Poté bude vojsko ložírovat v dobovém táboře na nádvoří hradu, kde kromě nocování budou aktéři žít běžným denním životem dané doby s čištěním zbraní, přípravou jídla, opravou oděvů atd.

Kukuřičné bludiště v Roseči

Kukuřičné bludiště pro dospělé a děti najdete v Roseči v jižních Čechách. Letní zábava v krásné krajině mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní tu bude k dispozice celé léto. Pokud byste i po zážitcích v labyrintu našli dost energie, můžete si zahrát míčové hry nebo využít fotbalové hřiště, badminton, pétangue, croquet, plážový volejbal nebo se vykoupat v bazénu či relaxovat na písečné pláži.
www.letovkukurici.cz

Starobylý Kuks a ušlechtilí koně

V neděli druhého července se v barokním areálu Kuks odehrají Slavnosti koní, historie a řemesel. Probíhat budou i tematické workshopy i přednášky, uvidíte ušlechtilá plemena koní, která si mrňouskové po konci školního roku můžou i pohladit.

Andrea Bláhová
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země