nahoru
Lidé a země | Magická zima v Rakousku

Kam o víkendu: Otevření barokních zahrad a ta nejlepší zábava v psychiatrické léčebně

Andrea Bláhová 25. května 2017 • 07:00
Kam o víkendu: Otevření barokních zahrad a ta nejlepší zábava v psychiatrické léčebně
foto: archiv Zámku ve Žďáru n. Sázavou

Teploty pomalu stoupají, a tak je nejlepší vyrazit ven. Co takhle na ochutnávku vín do starobylé Olomouce? Nebo si na Divokém západě hodit tomahavkem?

Žďárské zámecké zahrady se otevírají!

Tradiční otevření soukromých zahrad paní Thamary Kinsky na Zámku Žďár se bude konat ve dnech 27.–28. 5., letos v barokním hávu. Těšit se můžete na pestrý a jedinečný doprovodný program pro celou rodinu, na prvním místě je příroda a kreativita, prodej lidových výrobků, hudební a divadelní představení, přednášky a soutěže.

Hudba, divadlo a zábava za zdí psychiatrie

Originální pražský festival Mezi ploty si letos 27. a 28. května připomíná stěží uvěřitelné čtvrtstoletí existence. Velkolepě oslavit tyhle kulaté narozeniny přijedou hvězdy česko-slovenského uměleckého nebe jako Richard Müller, Xindl X, Tomáš Klus, No Name, Lenka Dusilová, Aneta Langerová, Monika Načeva, PSH, N.O.H.A. – DJ Set, Jan Potměšil, divadlo Sklep, Divadlo v Dlouhé, protagonisté pořadu Na stojáka a desítky dalších tvůrců a interpretů. Celkem na 14 scénách vystoupí asi 120 účinkujících, reprezentujících paletu hudebních a divadelních žánrů. Jedna z největších českých hudebních a divadelních přehlídek není jedinečná zdaleka jen tím, že se koná na půdě a ve spolupráci s Psychiatrickou nemocnicí Bohnice. Chybět nebudou výtvarné a pohybové workshopy, otevřená scéna pro začínající umělce, autorské čtení a interaktivní hry pro děti a jejich rodiče. I letos festival použije osvědčený model „programových zón“ určených různým skupinám návštěvníků s rozdílným vkusem.

Do Olomouce nejen na dvojku

V sobotu 27. 5. určitě zajeďte do hanácké metropole. Olomoucké vinné slavnosti jsou založeny na historii vinných trhů na Horním náměstí v Olomouci již od 13. století. Akce se koná od 10.00 do 20.00. Ochutnáte a nakoupíte víno od patnácti moravských vinařů.

Středočeský železniční den - májová jízda do Posázaví

V sobotu 27. května 2017 se bude od 10:00 do 17:00 v železniční stanici Benešov a okolí konat středočeský železniční den. Užijete si jízdy historických i moderních vlaků i bohatý doprovodný program ve městě. Zajímavostí bude také svezení historickým autobusem na zámek Konopiště. Ve zvláštních vlacích bude platit Tarif PID a ČD, jízdy historickým autobusem budou zdarma.

Strážnický skanzen zve do pohádky

V neděli 28. května areál Muzea vesnice jihovýchodní Moravy, Skanzen ve Strážnici, oživí hry a soutěže podle pohádek natáčených nejen ve skanzenu. Nebudou chybět ukázky řemesel vztahujících se k jednotlivým pohádkám. Pořad je malým dárkem k Mezinárodnímu dni dětí.

Putování americkým Divokým západem

V neděli 28. května prožijete den plný dobrodružství mezi indiány, kovboji a pistolníky. V plzeňském West Parku nahlédnete do nezkreslené historie osidlování amerického západu. Stanete se na chvíli indiánem, kovbojem nebo zlatokopem a vyzkoušíte si jejich život na vlastní kůži! Naučíte se střílet z luku, házet tomahavkem, rýžovat zlato, lovit mustangy nebo házet lasem. Můžete se svézt na poníkovi nebo ochutnat speciality z Divokého západu. Připraveny jsou pro vás také nové muzejní expozice obohacené o řadu autentických exponátů dovezených z USA a spousta zábavných aktivit. Komentované prohlídky muzea proběhnou ve 12.00, 14.00 a 16.00 hodin.

Andrea Bláhová


Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země