nahoru

Kam o víkendu: Do Plzně na oslavy nebo bosou nohou do skal

Andrea Bláhová4. května 2017 • 08:30
Kam o víkendu: Do Plzně na oslavy nebo bosou nohou do skal
foto: archiv Tuchlovická pouť

Další prodloužený víkend a spousta akcí před vámi. Čeká vás magická hra na zvony, oslavy konce války ve městě piva a pro mírnější povahy japonský čajový obřad.

Rybí festival na Dobříši

První květnová sobota bude patřit třetímu ročníku oblíbené akce s rybími jídly. Návštěvníci festivalu ochutnají gurmánské speciality z českých ryb z místních sádek: od oblíbeného kapra na několik způsobů až po méně populární ryby, jako je amur, sumec, štika, siven, pstruh, okoun nebo candát„Jsou chutné, zdravé a hlavně naše, české. Chceme lidem ukázat, že česká ryba není jen kapr v trojobalu. Rybí maso lze připravit tak, že se z něj stane zamilovaná pochoutka,“ říká ředitel firmy Colloredo-Mannsfeld  Michal Pernica.

www.rybifestival.cz.

Mobilní zvonohra na Ladronce

V sobotu 6 května se v Praze před usedlostí Ladronka koná koncert Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška. Je jedinou mobilní zvonohrou ve východní Evropě a jednou z největších na světě. Přijďte si poslechnout 57 zvonů, z nichž největší váží 860 kilogramů a nejmenší jen pět! Celková hmotnost zvonohry je dvanáct tun.

Plzeň oslaví konec války

Prodloužený víkend od pátku 5. do pondělí 8. května bude v Plzni patřit oslavám 72. výročí osvobození americkou armádou – Slavnostem svobody 2017. Vzhledem k historickým okolnostem půjde o vskutku velkolepou událost, jedinečnouv rámci celé České republiky. Čtyřdenní program je nabitý tradičními akcemi i atraktivními novinkami pro návštěvníky všech generací. Připraveny jsou vojenské dobové kempy, vzpomínkové akty, setkání s veterány, Convoy of Liberty, prezentace Armády ČR, rodinná soutěž Operace Anthropoid, výstava snímků z nasazení českých vojáků v zahraničních misích, gastronomický DEPO Street Food Market a řada koncertů, například Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu, Jaroslava Samsona Lenka či zpěvačky Dashy.

www.slavnostisvobody.cz

Tradiční Tuchlovická pouť

Od pátečního večera do neděle 7. května si můžete skočit na Středočeském folklorním festivalu Tuchlovická pouť v Tuchlovicích, malé obci mezi Prahou a Rakovníkem, nedaleko známějších Lánů. Bohatý program vám ukáže tance ze středních, jižních a severních Čech, nadchnou vás chlapské zbojnické tance z Valašska a nebude chybět stále oblíbenější městský folkor.

Sakury ve Zlíně

V neděli 7. května ve zlínské zoo určitě nevynechejte návštěvu japonské zahrady Mu-Shin. Právě zde vám nabídnou „ochutnávku“ dalekého Japonska! Od 12.00 se tu můžete zúčastnit čajového obřadu. Za dohledu skutečné gejši si připravíte šálek lahodného čaje a vyzkoušíte i typický japonský čajový zákusek. Od 13.00 bude pro vás připravena degustace sushi včetně přípitku rýžovým vínem saké. Lákat budou i zábavné dílny, ve kterých se děti i dospělí naučí třeba skládat origami. Chybět nebude ani výstava bonsají.

Bosý pochod do skal

Sdružení Bosá turistika pořádá v pondělí 8. května pochod do Tiských skal. Sraz je v jedenáct hodin na svahu pod skalami, vpravo od zastávky busu Tisá ve stejnojmenné obci. Projdete okruh Tiskými stěnami, pak pochod pokračuje směrem na Ostrov kolem masivů Himmelreichu, Ostrovské skály, zpět do Tisé pěšinkou pod skalami. A jaký na bosochodce čeká terén? Příjemný písek nebo písčito-hlinitý terén s jehličím a trávou. Prostě ráj pro chodidla! 

Andrea Bláhová


Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země