nahoru

Kam o víkendu? Hodování v klášteře a pletení pomlázky u vody

Andrea Bláhová 13. dubna 2017 • 07:00
Kam o víkendu? Hodování v klášteře a pletení pomlázky u vody
foto: archiv

Počasí prý nebude ideální, ale to vás nesmí odradit. O Velikonocích si nejen zavzpomínejte na tradice, ale také si pořádně protáhněte tělo!

Park plný zábavy pro celou rodinu

Nová hradní věž nebo barevná dětská vesnička jsou hlavní novinky letošní sezóny v Parku Mirakulum ve středočeských Milovicích. Děti i dospělí si tu užijí skvělou zábavu a nejrůznější aktivity: najdou tu lesní hřiště, kontaktní zoo, obří trampolíny a houpačky, lanová centra, podzemní chodby, prolézačky a také úzkokolejnou železnici, která park propojuje se sousedním Tankodromem. Dominanta parku, mohutný dřevěný hrad, získala přes zimu osmou věž. Děti v něm najdou desítky metrů průlezů, pokroucených zrcadel nebo kaleidoskopů. Další atrakce, dětská vesnička pro nejmenší, je sestava domečků vzájemně propojených lávkami a můstky. Některé z domků mají vlastní téma, třeba škola, obchod, kuchyň, jiné jsou vytvořeny jako prolézačky. V průběhu sezóny se můžete těšit i na otevření rozšířeného Vodního světa.

Park Mirakulum se rozkládá na více než deseti hektarech, má na dvě stě atrakcí. Loni se rozrostl například o monumentální Lesní město, které svým pojetím nemá jinde v Evropě obdobu.

www.mirakulum.cz/

 

 Velikonoční hody v klášterech Českého Krumlova

Nově zrekonstruovaný komplex středověkých klášterů v Českém Krumlově zve od Velkého pátku do Velikonočního pondělí na Velikonoční hody v Kavárničce u klarisek. Ochutnáte domácí koblížky, perníčky, koláčky, zelňáky, slané houstičky či preclíky. Na Velký pátek navíc ve 13.00–14.30 a 16.00–17.30 vypukne Dobrodružné hledání pokladů pro zvídavé děti, toužící po odhalování tajemství a záhad. Ve tři hodiny vystoupí loutkové divadlo Elf s představením Kocour v botách. Neopakovatelnou atmosféru klášterní architektury za svitu svíček si můžete vychutnat během Noční komentované prohlídky bývalého kláštera minoritů. A v klášterním kostele Božího Těla a Panny Marie si nenechte ujít Noční bdění u zinscenovaného hrobu Ježíše Krista s čestnou stráží schwarzenberské granátnické gardy.

Na Bílou sobotu se od 10 do 18 hodin otevře Řemeslná ulička u Klášterního dvora. Přijďte nahlédnout pod ruce hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchařky či sklářky. V jedenáct začne Velikonoční tvoření pro děti, následovat bude Netradiční čtení pohádek.

Na Boží hod velikonoční ve dvě hodiny vypukne Velikonoční slavnost na Klášterním dvoře s jitřenkou, pletením pomlázek, barvením vajíček a velikonočními hody za doprovodu folklórní hudby a tance.

www.klasteryck.cz

 

 Gurmánské Velikonoce na Šumavě

Speciální velikonoční program zaměřený především na gurmány a velikonoční tradice připravili letos v Nebespánu v Kašperských Horách. Můžete si vyšlápnout na hrad Kašperk a velikonoční program bude i na náměstí ve městě Kašperské Hory.

Speciální menu plné velikonočních lahůdek chystajív restauraci Nebespán: tradiční jehněčí, pomalu pečený bůček, kopřivová polévka, jemně uzený pstruh z vacovských sádek i salát z mladých listů a květů pampelišky... Nebudou chybět ani tradiční dortíky, mazance a velikonoční perníky. Speciality francouzské i šumavské kuchyně tu připravuje šéfkuchař François Thuille, pocházející z francouzského Cognacu.

Na velikonoční neděli se v Nebespánu můžete naučit plést pomlázku, děti mohou v pondělí ráno vyběhnout na zahradu Nebespánu hledat vajíčka, která vymění za bohatou velikonoční pomlázku.

www.nebespan.cz

 

 Velikonoční testování kol 

Chcete si vybrat kolo a nevíte, které je pro vás to pravé? Zajděte si do Ski a Bike Centra v Radotíně na Testování kol na vlastní kůži a vyberte si to správné. Zájemci si zde mohou bezplatně vyzkoušet špičkové modely aktuálních kolekcí značek Trek, Specialized, Cannondale a Cervélo. Každý si zde může vyzkoušet i více modelů jízdních kol různých kategorií. Testování totiž odborníci považují za jediný způsob, jak najít typ kola, který bude cyklistovi skutečně nejvíce vyhovovat a přinese mu největší požitek z jízdy. Nejde přitom zdaleka jen o to, zda si vybrat kolo horské, trekingové nebo silniční. Složitější je například vybrat si v rámci celoodpružených horských kol, kterých je hned několik kategorií.
www.kola-radotin.cz/testovaci-vikend-2017

 

 Pletení pomlázky na Lipně

Lipno je připravené na letní sezónu a na její začátek přichystalo zajímavý program. Na Bílou sobotu je připraven program pro rodiny s dětmi přímo pod Stezkou korunami stromů. Chlapci se naučí plést pomlázku a děvčata zase zdobit vajíčka. Mistr proutkař prý naučí plést pomlázku i toho největšího nešiku. A nezapomeňte si projít i Stezku korunami stromů, zakončenou na věži ve výšce 40 metrů!

 

 Ženské pondělí v Bohumíně

Za trpělivost s koledníky si ženy a dívky zaslouží odměnu v podobě relaxace, plavání, jízdy na tobogánu a pobytu ve vířivce, a to gratis. Tak usoudili v akvacentru v Bohumíně. Plavecký bazén, vířivku, dětské brouzdaliště, 45metrový tobogán a průplavový bazén si ženy a dívky zdarma užijí v pondělí 17. dubna od 8 do 12 hodin.

Spot duben Lidé a ZeměVIDEO CNC

Andrea Bláhová
Diskuse ke článku

 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země