nahoru

Hledáte dárek pro cestovatele? Co třeba divoká kniha o bizarních zážitcích ze 100 zemí světa?

Prezentace klienta 16. prosince 2021 • 13:00
Hledáte dárek pro cestovatele? Co třeba divoká kniha o bizarních zážitcích ze 100 zemí světa?
foto: Julius Lukeš Jr.

Náš osvědčený autor Julius Lukeš Jr. vydal svoji první knihu. Má název EXOToulky SVĚTEM: 30 let zážitků ze 100 zemí a přináší netradiční cestovatelské příběhy lékaře a dobrodruha napříč kontinenty.

Autor vás vezme na výstřední putování, během něhož poznáte, jaké to je ztroskotat s dřevěnou bárkou u somálských hranic, pašovat ploštice z Karibiku, chytit horečku dengue, stát se miliardářem v Německu, očkovat psy proti vzteklině v Keni, zažít žahnutí nejjedovatější medúzou světa, těsně se vyhnout tsunami a výbuchu sopky, stopnout si vlak či bangladéšské komando před zásahem, zavítat na ostrovy afrických narkobaronů, ošálit alžírského velvyslance, skončit v karanténě s neznámým infekčním onemocněním, rozhodnout o nouzovém přistání transatlantického letu a mnoho dalšího.

Julius Lukeš podává své divoké zážitky z poloviny zeměkoule vtipně i syrově, nekorektně i odlehčeně. Snaží se nahlédnout pod pokličku národům, krajinám a historickým souvislostem. Zkrátka porozumět. Ne vždy se mu to daří. Občas mu při tom jde i o krk. Přežít naštěstí zvládá pokaždé. Recenze od Marka Ebena, Jakuba Szántó, Jirky Kolbaby, Kláry Kolouchové, Daniela Stacha a Marka Váchy najdete společně s ukázkou knihy na webu autora.

Prezentace klienta


Klíčová slova: kniha, cestování, tip na dárekDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země