nahoru

Na kole až na konec světa

 • Reklama 28. června 2021 • 00:00
  Na kole až na konec světa
  • foto: 
  Shutterstock

  Po loňském roce asi cítíte, že si potřebujete odpočinout více než kdy dřív. A měli byste poslechnout své tělo a dopřát si pořádnou dovolenou. Nemá smysl létat po světě za zážitky, které můžete prožít hned za hranicemi. V Rakousku najdete místo pro relax, aktivní odpočinek i výbornou gastronomii. Přesvědčíme vás. 


 • Idyla na Podunajské cyklostezce

  Foto Österreich Werbung/Martin Steinthaler, TineFoto

  Start: Pasov (Německo)

  Cíl: Bratislava (Slovensko)

  Doba jízdy: sedm dní

  Trasa: 381 km, 395 km, severní/jižní břeh

  Obtížnost: lehká

  Povrch: asfalt

  Kategorie: řeky a jezera, gastronomie, kultura

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Baví vás jízda na kole, ale nejste si úplně tak jistí, co vydržíte? Tak se vydejte na dokonalou trasu podél Dunaje. Pro svůj přehledný terén a dobrou dostupnost patří mezi nejoblíbenější trasu v Evropě. Jízda není nijak náročná, protože převýšení je minimální. Je tak ideální právě pro rodiny s dětmi. Co vás po cestě čeká? Krásná příroda, Schlögenská smyčka, oblast světového kulturního dědictví UNESCO Wachau a také velká města jako Vídeň, Linec nebo Pasov. Kulturou budete doslova zahlceni, budete-li chtít. Narazíte na mnoho kostelů, klášterů, hradů, zřícenin a malebných vesniček. Díky oblíbenosti trasy zde najdete veškerý servis hned, jakmile sesednete z kola, od hotelů až po cykloservisy. Dejte šanci pohybu!


 • Až do Chorvatska po Drávské cyklostezce

  Foto Kärnten–Werbung/Sam Strauss, Andreas Gasser

  Start: Toblach (Jižní Tyrolsko)

  Cíl: Varaždin (Chorvatsko)

  Doba jízdy: 10 dní

  Trasa: 510 km

  Obtížnost: lehká

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Jedna z lehčích variant pro cyklisty, takže ji zvládne celá rodina. Začnete v oblasti Drei Zinnen v italských  Dolomitech. Cyklostezka vede v první části do Lienzu ve východním Tyrolsku, poté se dostanete do Spittalu a Villachu v Korutanech. Čeká vás projížďka údolím Rosentalu, které vás určitě uchvátí, a údolím Jauntal, které na vás dýchne historií. Mezi jednou ze zastávek je i slovinské univerzitní město Maribor, které rozhodně stojí za návštěvu. Cyklovýlet zakončíte u jezera v chorvatském Varaždinu.


 • Obklopeni horami na Ennské cyklostezce

  Foto Steiermark-Tourismus/ Thorsten Brönner

  Start: Flachauwinkl (Rakousko)

  Cíl: Enns (Rakousko)

  Doba jízdy: šest dní

  Trasa: 263 km

  Obtížnost: střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: páry

  Krásná cyklostezka vás provede přírodou kolem řeky Enns. Vaše cesta začne v Salcbursku u Flachau a zavede vás až k Dunaji v Horním Rakousku. Kromě vodních scenerií se můžete těšit na mohutné hory, městečka dýchající historií i romantická zákoutí. Určitě si na své cestě udělejte přestávku a ochutnejte nějaké vybrané pochoutky z místní kuchyně.


 • Šlápněte do pedálů na EuroVelo 9

  Foto Weinviertel-Tourismus/ Schreiner

  Start: Břeclav (Česká republika)

  Cíl: Maribor (Slovinsko)

  Doba jízdy: osm až devět dní

  Trasa: 434 km na území Rakouska

  Obtížnost: střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: gastronomie, kultura

  Cílová skupina: páry

  Trasu EuroVelo 9 si užijí nejenom milovníci cyklistiky a dlouhých výšlapů, ale také požitkáři. Rakouská část cyklostezky vede totiž podél vinic a vinoték, které rozhodně stojí za to navštívit. Jen si dávejte pozor, aby vaše hladina alkoholu nepřesáhla povolenou mez. EuroVelo 9 patří do sítě dálkových cyklostezek a je protkaná panoramatickými výhledy na Alpy. Při své cestě bude mít mnoho možností navštívit manufaktury, hrady, zámky nebo termální lázně, kde si můžete odpočinout. Cesta až do Mariboru bude díky těmto zážitkům nezapomenutelná.


 • Buďte blízko vodě na Velkém korutanském jezerním okruhu

  Foto Michael Stabentheiner

  Start: Villach (Rakousko)

  Typ: okružní trasa

  Doba jízdy: pět až osm etap, každá po čtyřech hodinách

  Trasa: 340 km (5–8 etap)

  Obtížnost: lehká až střední

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Nemáte rádi jednostranně zaměřené dovolené? Tak velký korutanský jezerní okruh je to pravé pro vás. Kromě perfektní jízdy na kole si tady dosyta užijte také koupání v jezerech. Během cesty projedete kolem deseti nejkrásnějších jezer, jaká jste kdy viděli. Doporučujeme vám začít ve Villachu na řece Drávě. Prakticky celou dobu pojedete po příjemné rovince, takže sil na vodní hrátky budete mít dostatek. Jestliže jste požitkáři a neradi spěcháte, vyhraďte si na projížďku osm dní. Ale dá se zvládnout i za tři až čtyři dny. Podél trasy najdete veškerý servis, který by se vám mohl hodit, od ubytování až po půjčovny kol.


 • Innská cyklostezka

  Foto Tirol Werbung/ Frank-Bauer

  Start: Maloja (Švýcarsko)

  Cíl: Pasov (Německo)

  Doba jízdy: 10–12 dní

  Trasa: 520 km

  Obtížnost: lehká

  Povrch: asfalt, štěrk

  Kategorie: řeky a jezera

  Cílová skupina: rodina s dětmi

  Možná vás trochu vyděsí počet kilometrů, ale nebojte se. Trasa vede údolím Innu a patří mezi ty snadněji zdolatelné. Dostanete se až k samotnému ústí řeky Inn. Většinu času strávíte právě podél břehu a naskytnou se vám ty nejlepší výhledy na okolní krajinu. Kromě hor tam na vás čekají také kulturní zážitky, které vám zajistí historická města, a další drobné výlety, které můžete absolvovat.


 • Iron Curtain Trail

  Foto Sebastian Canaves / The Path / www.off-the-path.com

  Start: Gmünd (Rakousko)

  Cíl: Inzenhof (Rakousko)

  Doba jízdy: 36 až 41 hodin čistého času, 18 etap

  Trasa: 700 km

  Obtížnost: snadná, střední a náročná

  Povrch:asfalt, štěrk

  Kategorie: gastronomie, kultura

  Cílová skupina: páry

  Tato cyklostezka je součástí obrovské EuroVelo 13, která má 7 650 kilometrů. Pro vás jsme vybrali trasu začínající v Gmündu. Provede vás oblastmi Waldviertel a Weinviertel až do Bratislavy. Občas se podívá i do Česka, protože trasa vede i přes hranice. Za Bratislavou se napojíte na burgenlandskou část stezky. Na té pojedete 290 kilometrů rovinatou krajinou oblastí Seenwinkel a národním parkem Neusiedler See-Fertö až do cíle.

   

   

   


Reklama
Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země