nahoru

Dovolená v tuzemsku? Objevte kouzelné Jeseníky

Prezentace klienta 1. června 2020 • 00:00
• foto: 
Tipli

Jeseníky jsou jedny z nejkrásnějších hor naší republiky. Ať máte rádi kulturu nebo přírodu, tenhle region má opravdu hodně co nabídnout. Zde je malá inspirace.

Pokud si potrpíte na komfort města (i když malého), zvolte jako výchozí bod srdce oblasti, město Jeseník. Není moc velké, ale je krásné. Ještě krásnější jsou ovšem Lázně Jeseník. Vznikly z tradice vodoléčby, kterou celému světu představil v 19. století místní rodák Vinzenz Priessnitz. Ubytovat se můžete přímo v lázních, které na hotely a penziony rozhodně nejsou chudé. Pokud chcete ušetřit, najděte si ubytování přes Booking.com, třeba ve městě Jeseník.

Dokonalá příroda

CHKO Jeseníky se řadí k našim největším chráněným krajinným oblastem, a tak prakticky celé hory nabízejí úžasnou přírodu. Název hor napovídá, že nejhezčí jsou na podzim, ale ani léto není vůbec špatné. Česká horská turistika se mimo jiné rodila právě v Jeseníkách, takže zde najdete spousty tras a stezek. Jen pozor na počasí, Praděd je naše druhá nejvyšší hora a bez dobré větrovky se zde ani v létě neobejdete. Než vyrazíte zdolat Vodopády Bílé Opavy (nejoblíbenější cestu na Praděd), zastavte se v outdoorovém e-shopu Hudy.cz. Plánujete-li noclehy v kempu, zkuste cenově zajímavý obchod VidaXL.

Kultura a historie

Nejznámějším a nejhrůznějším obdobím v tomto kraji byly čarodějnické procesy v 17. století. Máte-li zájem o historii, nenechte si ujít jedinečnou tematickou expozici ve Vlastivědném muzeu Jesenicka. Krásný kulturní zážitek vám zase poskytne Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu, který se už více než 20 let koná v městečku Javorník a přilehlých obcích. Vyplatí se dorazit autem z Jeseníku, protože jde opravdu o malinké městečko. Nicméně i v něm se najde hotel a pár penzionů. Toužíte-li po táborové romantice, můžete využít i místní kemp. Klíčová slova: reklama, dovolená, jeseníkyNejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země