nahoru
Zima v Salcbursku
St.Johann v Salcbursku

Výlety helikoptérou nebo vlastní lyže na míru. Kde je rakouský Aspen?

Prezentace klienta 19. listopadu 2018 • 00:00
Výlety helikoptérou nebo vlastní lyže na míru. Kde je rakouský Aspen?
foto: ©Tourismusverband St.Johann in Salzburg

Upravené sjezdovky, minimum turistů, perfektní služby, gurmánské restaurace nebo vlastní lyže vyrobené na míru – přesně tím se může pochlubit St. Johann v Salcbursku. Leží jen 60 km od Salcburku a kromě lyžování nabízí nespočet aktivit pro celou rodinu.

St.Johann v Salcbursku leží přibližně 60 km jižně od města Salcburk a slouží v zimě i v létě jako základna pro požitkáře z celého světa. Necháte za hlavou každodenní stres a vychutnáte si chvíle strávené s rodinou a přáteli. V zimě k tomu máte k dispozici asi 120 km perfektně upravených sjezdovek v lyžařském areálu Snow Space Salzburg, kde se vydovádí jak zkušení lyžaři, tak i požitkáři na lyžích.

Ski túry na vrchol Hahnbaum

Skitouring je čím dál tím oblíbenější. K výstupu do hor v nedotčené přírodě potřebujete dostatek zkušeností a zdolávání horských vrcholů je navíc v mnoha areálech již zakázané. St.Johann v Salcbursku však nabízí nadšeným skialpinistům skvělou túru na vrchol Hahnbaum se dvěma různými trasami. Hahnbaum je oblíbený vrchol obyvatel St.Johannu v Salcbursku. Oficiální skitouringová trasa existuje od roku 2012 a v roce 2015 k ní byla přidána ještě druhá možnost výstupu. Zvolte trasu od dolní stanice sedačkového vleku (odtud je to asi 500 výškových metrů) nebo o kousek dál směrem nahoru od vleku Hetzenbichl. Trasa kombinuje pohodové stoupání a prudší úseky a je zajímavá pro každého skialpinistu. Za hezkého počasí vás odmění překrásným výhledem na okolní hory.

Toužíte po vlastních lyžích na míru? Za dva dny je můžete mít

Od široké škály průmyslových výrobků až po velmi osobní unikát – v St.Johannu v Salcbursku u Ruperta Thurnera můžete během pouhých dvou dnů nechat vyrobit své vlastní lyže na míru – s dřevěným jádrem, ocelovými hranami a zcela individuálním designem. Nápadem vyrobit si vlastní lyže se Rupert Thurner zabýval delší dobu. Posledních pět let ho na sjezdovce uvidíte pouze s lyžemi značky „vlastní výroba“. U něj vyrobené lyže splňují všechny požadavky průmyslově zhotovených lyží. Jejich svrchní vrstva mívá nejrůznější barvy, na povrch se používá ušlechtilé dřevo, jádro je z vyztuženého karbonu a sklolaminátu a lyže mají ocelové hrany. První večer už je většina práce hotová. Během 15 hodin se materiály dokonale kompaktně spojí s pryskyřicí. Už příští ráno se vyndají z vaku a oříznou podél ocelových hran přímočarou pilou. Poslední přeleštění je čeká u pásové brusky. Pak už stačí jen vyrazit do obchodu se sportovními potřebami, abyste si nechali vybrousit svrchní vrstvu lyží, připevnit vázání a hurá na kopec.

Pro milovníky nakupování a gurmánských restaurací

Ze Salcburku je to do St.Johannu jen 55 kilometrů a 45 minut jízdy autem. Okresní město pod Pongauskou katedrálou je známé díky dostatku sněhu a nabízí pestrou nabídku ubytování. Můžete se zde rozhodnout pro ultramoderní čtyřhvězdičkový wellness hotel nebo rustikální chatku v Almdorfu přímo u sjezdovky.

Co by to bylo za hory bez après-ski? Najdete zde útulné horské chaty, typicky rakouské kavárny, módní kluby a restaurace i wellness. Na své si přijdou také milovníci nakupování. Nabídka sahá od luxusních módních značek a obuvi na míru přes kroje a kožené oděvy až po sportovní vybavení, řemeslné výrobky, knihy, kuchyňské náčiní, designový nábytek či květiny a sladkosti. Místní restaurace jsou velmi ceněné. V samotném St.Johannu v Salcbursku a okolí se nachází celkem šest „Haubenrestaurants“- podniků, které získaly ocenění pro špičkové rakouské kuchyně.

Ze sjezdovky do helikoptéry

Chcete vyzkoušet něco nového nebo překvapit své blízké originálním výletem? V lyžařském areálu Snow Space Salzburg ve Flachau, Wagrainu a St.Johannu v Salcbursku mají hosté jednou týdně možnost důkladně si prohlédnout sjezdovky ze vzduchu. Během pěti, deseti nebo patnácti minut okružního letu nad lyžařskou oblastí máte jedinečnou příležitost prohlédnout si shora místo, kde jste celý den lyžovali. Během hlavní sezóny je každý pátek za příznivého počasí k dispozici helikoptéra střídavě v St.Johannu v Salcbursku a ve Flachau.

Tento článek je součástí speciálního projektu připraveného ve spolupráci s Rakouskou národní turistickou centrálou Österreich Werbung.


 

Nejnovější články
Články odjinud
Starší články Lidé a Země